I liga mężczyzn gr. B: Pogrom w Opolu, horror w Świdnicy i Zawierciu (wyniki)

Od mocnego uderzenia rozpoczęła rywalizację na zapleczu Superligi Gwardia Opole, która w 1. kolejce ograła KSZO Ostrowiec Św. 36:26. Hit 1. kolejki gr. B w Zawierciu zakończył się zaś wygraną Olimpii.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

- Atut własnego parkietu nie będzie miał tutaj znaczenia. Obie drużyny świetnie się znają, zadecyduje dyspozycja dnia - mówił przed meczem w Zawierciu trener Olimpii Piekary Śląskie, Sławomir Szenkel. Piekarzanie długo nie mogli wypracować sobie solidnej przewagi w starciu z Viretem, w 45. minucie przegrywając nawet 19:22. Końcowy kwadrans podopieczni trener Szenkela zagrali jednak koncertowo, wygrywając go 9:3, a w całym meczu 28:25.

O wyższych wygranych sezon rozpoczęły ekipy PE Gwardii Opole, UKS Olimpu Grodków i KSSPR-u Końskie. Zespół trenera Rafał Kuptel nie dał szans beniaminkowi z Ostrowca Świętokrzyskiego (36:26), ekipa Olimpu ograła zaś AZS UZ Zielona Góra 26:19. Konecczanie natomiast nadspodziewanie łatwo poradzili sobie na parkiecie SPR-u Tarnów, od początku meczu dyktując warunki gry i triumfując 33:25.

Dużych emocji dostarczył zaś mecz w Świdnicy, gdzie ŚKPR rywalizował z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Szare Wilki lepiej rozpoczęły spotkanie, po kwadransie wygrywając 10:7. Przed przerwą Ostrovia przejęła jednak inicjatywę i swobodnie zaczęła budować przewagę. W 50. minucie gracze Witolda Rojka wygrywali już 24:19 i pomimo zrywu gospodarzy w ostatnich minutach, dowieźli wygraną do końcowego gwizdka.

W niedzielę rozegrane zostaną dwa pozostałe mecze 1. kolejki I ligi mężczyzn gr. B.

1. kolejka I ligi mężczyzn gr. B:

SPR Tarnów - KSSPR Końskie 25:33 (10:13)
PE Gwardia Opole - KSZO Ostrowiec Św. 36:26 (21:9)
UKS Olimp Grodków - AZS UZ Zielona Góra 26:19 (11:9)
ŚKPR Świdnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:28 (14:15)
Viret CMC Zawiercie - Olimpia Piekary Śląskie 25:28 (14:14)

• RaduOP Zgłoś komentarz
      To był mecz do przysłowiowej jednej bramki, choć goście - beniaminek rozgrywek KSZO Ostrowiec Św. - dzięki determinacji w drugiej połowie uniknęli blamażu. Do przerwy przegrywali już
      Czytaj całość
      bowiem 9:21. Jak przystało na pojedynek spadkowicza z ekstraklasy z niedawnym II-ligowcem w sobotę w hali przy ul. Kowalskiej gwardziści zdecydowanie dominowali. Co prawda przez pierwsze siedem minut pojedynku widać było lekką inauguracyjną tremę, a goście z Ostrowca Św. przegrywali tylko 4:5 - co w dużej mierze było zasługą niezłej gry Adama Malchera - ale później wszystko przebiegało według spodziewanego scenariusza. Gospodarze podkręcili tempo, a rywalom jakby odcięło tlen i przez dziesięć kolejnych minut Gwardia rzuciła dziewięć goli, tracąc jednego i praktycznie rozstrzygnęła losy pojedynku. Później na każde trafienie KSZO opolanie odpowiadali dwoma i na przerwę schodzili prowadząc już 21:9. Przy takiej przewadze, po zmianie stron podopieczni Rafała Kuptela wyszli na parkiet wyraźnie zdekoncentrowani, zwłaszcza w defensywie i nic dziwnego, że KSZO w 13. minut zdobyło tyle bramek co w całej pierwszej połowie. Przyjezdni pokazali ambicję, bo choć wynik był rozstrzygnięty dzielnie walczyli choćby o zmniejszenie rozmiarów porażki i uniknięcie kompromitacji. A konsekwentna gra pozwoliła im, zmniejszyć dystans nawet do ośmiu goli (28:20). - Szkoda trochę tej drugiej części gry, bo w pierwszej połowie wyglądaliśmy bardzo dobrze. Po zmianie stron jednak w nasze szeregi wkradło się trochę rozprężenia, a trochę goście dostali wiatru w żagle - oceniał Jakub Płócienniczak. - Miejmy nadzieje, że takie sytuację się nie powtórzą i w kolejnych spotkaniach zagramy przez pełne 60 minut, tak jak wszyscy od siebie nawzajem oczekujemy - podkreślał kołowy, który tego dnia rzucił cztery bramki. Skuteczniejsi od niego byli tylko Remigiusz Lasoń z siedmioma trafieniami i Wojciech Trojanowski z sześcioma, a tyle samo goli zdobyli Wojciech Knop i Rok Simić. Warto dodać, że w końcówce szansę na grę otrzymali młodsi zawodnicy Gwardii, a opolanie ostatecznie wygrali 36:26 i udowodnili, że są jednym z głównych faworytów do awansu do PGNiG Superligi. Gwardia Opole - KSZO Ostrowiec Św. 36:26 (21:9) Gwardia: Malcher, Buchcic, Zając - Lasoń 7, Trojanowski 6, Knop 4, Płócienniczak 4, 4, Rumniak 3, Zeljić 3, Swat 2, Kłoda 1, Prokop 1, Scepanovic 1, Wojcieszek
        Jeżeli chodzi o I ligę to Gwardia mozna powiedzieć trzymała wynik przez cały mecz. Ostatnie 10 minut meczu trener Kuptel wpuścił wszystkich juniorów których ma w składzie . GRATULACJE
        i myślę że czas będzie pracował na naszą korzyść :-)
        • kibic1983 Zgłoś komentarz
          Brawo KSSPR Końskie . Przez całe spotkanie pełna kontrola bardzo dobre zawody Przemka Matyjasika, Sękowskiego, Smołucha, Napierały oraz Witkowskiego.Fajnie wprowadza się do zespołu
          Michał Bąk młody wychowanek zespołu kilka ciekawych akcji. W tym sezonie zespół z Końskich również będzie groźny co pokazał w Tarnowie ogrywając zespół SPR ośmioma bramkami choć zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.