Gospodarze lepsi o dwa ciosy - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

W hicie 4. kolejki I ligi, Polski Cukier Pomezania Malbork pokonał spadkowicza z PGNiG Superligi, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:28. Mecz ten dostarczył wielu emocji.

Michał Gałęzewski
Spotkanie w Malborku zapowiadało się bardzo ciekawie. Polski Cukier Pomezania wygrała wszystkie wcześniejsze spotkania, natomiast Piotrkowianin przegrał w starciu z innym spadkowiczem - KPR-em Legionowo. Obie drużyny znajdują się w gronie ścisłych faworytów ligi.
Mecz dostarczył spodziewanych emocji. Od początku jego przebieg był bardzo wyrównany, jednak minimalną przewagę mieli goście. W ósmej minucie, po bramce Adama Pacześnego, Piotrkowianin prowadził 6:4. Później jednak goście włączyli piąty bieg i po dwudziestu minutach mieli już czterobramkową przewagę.

Podopieczni Igora Stankiewicza nie załamali rąk. Ze stanu 9:13 potrafili "wyciągnąć" na 15:14! Bramkę na wagę prowadzenia zdobył najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy - Łukasz Cieślak. Do ostatniej minuty pierwszej części gry toczyła się walka cios za cios i ostatecznie po celnym rzucie Marcina Miedzińskiego, na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 18:18.

W pierwszej części spotkania padło aż 36 bramek, jednak drugie trzydzieści minut wyglądało inaczej. Obie drużyny pokonały bramkarzy rywala łącznie 22 razy. Okazało się, że lepiej na tym wyszli gospodarze. Po raz kolejny trwała wymiana cios za cios, ale od 52 do 56 minuty, podopieczni Igora Stankiewicza zdobyli trzy bramki z rzędu. Gdy do siatki trafił Marek Boneczko, było 29:26 dla Pomezanii. Dwie kolejne bramki zdobyli goście, jednak wynik ustalił Cieślak.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (18:18)

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, Sibiga, P.Kądziela - Cieślak 9, Boneczko 7, Suwisz 6, Miedziński 2, Maluchnik 2, Potoczny 2, Cielątkowski 1, Dukszto 1 oraz Hanis.
Kary: 6 min.
Karne: 3/3.

Piotrkowianin: Banisz, Procho - Swat 9, Zinchuk 5, Pacześny 5, Mróz 4, Woynowski 3, Iskra 1, Chełmiński 1 oraz Różański.
Kary: 14 min.
Karne: 8/8.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 6 min. (Miedziński 2 min., Hanis 2 min., Cielątkowski 2 min.), Piotrkowianin - 14 min. (Pożarek 6 min. - cz.k., Różański 2 min. Iskra 2 min., Kozłowski 2 min., Zinchuk 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).