Sensacyjna porażka "Lwów" w Bundeslidze

Nadal nie wiedzie się najbardziej "polskiej" drużynie w Bundeslidze. Tym razem po niezwykle emocjonującym meczu "Lwy" poległy w pojedynku z niżej notowanym HSG Wetzlar 33:31.

Wojciech Jabłoński

Pierwsze minuty spotkania były niezwykle wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. Jednak między osiemnastą a dwudziestą minutą So-Sven Christophersen zdobył trzy bramki z rzędu i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 13:10. Do końca pierwszej połowy zawodnicy Wetzlar grali koncertowo powiększając przewagę nawet do siedmiu oczek. Wynik przed przerwą na 20:14 ustalił Mariusz Jurasik, który w drugiej części gry dał wyraźny znak swoim kolegom do odrabiania strat. Jego kolejne dwa trafienia oraz jedno Patricka Gretzkiego zmniejszyło prowadzenie gospodarzy do czterech oczek. Przewaga Wetzlar topniała z minuty na minutę i na kwadrans przed końcem meczu popularny "Józek" doprowadził do remisu. Jednak niedługo później najskuteczniejszy gracz pojedynku So-Sven Chrisophersen wyprowadził gospodarzy ponownie na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Ten sam zawodnik zdobywając swoją dwunastą bramkę w meczu ustalił wynik pojedynku na 33:31. Najskuteczniejszym w barwach "Lwów" z ośmioma trafieniami na koncie okazał się Jurasik. Pięć bramek było autorstwa Karola Bieleckiego, a jedno Grzegorza Tkaczyka.

W innym ciekawym spotkaniu HSG Nordhorn poległ przed własną publicznością w pojedynku z TBV Lemgo. Dla losów meczu kluczowy był okres między 43. a 50. minutą pojedynku. Wtedy to przy stanie 25:24 dla gospodarzy zawodnicy Lemgo zdobyli sześć bramek z rzędu wychodząc na prowadzenie 30:25. Do końca spotkania goście kontrolowali przebieg gry ostatecznie zwyciężając 35:33. Na początku drugiej części pojedynku kontuzji uda doznał Michael Kraus, którego udział w najbliższych meczach reprezentacji stanął pod dużym znakiem zapytania. Środkowemu rozgrywającemu Lemgo nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu ośmiu bramek i zostaniu najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. W barwach gospodarzy takim samym kontem bramkowym mógł się pochwalić Norweg Erneld Mermelund, a z dziewięcioma trafieniami najlepszym strzelcem meczu został Holger Glandorf. W spotkaniu wystąpił także Piotr Przybecki, ale nie poprawił swojego dorobku bramkowego w tym sezonie.