LM: Motor i Metalurg nadal bez punktu, Kiel upokorzyło Hutników, czwarty triumf Veszprem

Poważnie osłabione kadrowo THW Kiel pokonało na wyjeździe Metalurg Skopje 42:27 (22:15) w najciekawszym sobotnim meczu Ligi Mistrzów. Cenne triumfy odniosły ponadto Pick, Aalborg oraz MKB Veszprem.

Spotkanie w stolicy Macedonii miało być widowiskiem najwyższych lotów, emocji w hali Borisa Trajkovskiego było jednak niczym na lekarstwo. Zamykający tabelę grupy A z zerowym dorobkiem Hutnicy w sobotę chcieli skorzystać na problemach kadrowych kilońskiej drużyny, która w podróż do Macedonii wybrała się bez Filipa Jichy, Rasmusa Lauge Schmidta, Arona Palmarssona oraz Andreasa  Palicki. Pomimo nawet tak poważnych osłabień Zebry rozbiły rywali, losy rywalizacji rozstrzygając w ciągu zaledwie kilkunastu minut. [ad=rectangle] Podopieczni trenera Alfreda Gislasona szybko przejęli inicjatywę i zbudowali solidną zaliczkę. W drugiej linii kilońskiej ekipy szaleli Domagoj Duvnjak, Joan Canellas i Marko Vujin, kontrataki pewnie wykańczał Dominik Klein, a w bramce kilkoma interwencjami popisał się Johan Sjostrand. To wszystko sprawiło, że po niespełna dwudziestu minutach gry było 15:8 dla Zebr. Po tak solidnych ciosach Metalurg, mimo starań Vancho Dimovskiego i Pavla Atmana, nie zdołał się już podnieść.

Do przerwy mistrzowie Macedonii tracili do rywali siedem trafień, w drugiej połowie z każdą kolejną minutą THW powiększało jednak swoje prowadzenie i ostatecznie zwyciężyło aż 42:27. Czwarta z rzędu porażka poważnie komplikuje sytuację ekipy Lino Cervara, która do miejsc premiowanych awansem traci już cztery punkty. Co gorsza, w postawie Metalurga próżno szukać pozytywów, a wpływu na jakość gry nie wniósł nawet powrót lidera, Renato Vugrineca.

W drugim sobotnim meczu grupy A niezwykle cenny triumf nad RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb odnieśli szczypiorniści Naturhouse La Rioja. Wicemistrzowie Hiszpanii długo jednak nie potrafili przejąć inicjatywy w starciu z chorwacką drużyną, po pierwszej połowie tracąc do rywali trzy bramki (9:12). Odmianę przyniosło dopiero kilka minut po przerwie, kiedy to grę zespołu pociągnął doświadczony skrzydłowy, Albert Rocas. Siedem trafień byłego reprezentanta Hiszpanii walnie przyczyniło się do zwycięstwa ekipy z Logrono, która tym samym wskoczyła na 3. miejsce w grupowej tabeli.

Grupa A: Naturhouse La Rioja - RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb 22:21 (9:12) Najwięcej bramek: dla Naturhouse - Albert Rocas 7, Juanin Garcia, Francisco Garcia, Victor Vigo - po 3; dla PPD - Domagoj Pavlović 5, Ilija Brozović, Josip Valcić - po 4.   Metalurg Skopje - THW Kiel 27:42 (15:22)

Najwięcej bramek: dla Metalurga - Vancho Dimovski 6, Renato Vugrinec 5, Pavel Atman 4; dla THW - Domagoj Duvnjak 8, Joan Canellas, Marko Vujn - po 7, Dominik Klein 6.

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Grupa C:  Celje Pivovarna Lasko - MKB Veszprém 21:24 (9:14)

Najwięcej bramek: dla Celje - Miha Zarabec 5, Sime Ivić, David Razgor, Ivan Slisković - po 3; dla Veszprem - Momir Ilić 7, Peter Gulyas 6, Andreas Nilsson 5.

1 Bjerringbro-Silkeborg 10 8 0 2 323:273 16
2 Sporting CP Lizbona 10 7 0 3 304:277 14
3 Tatran Preszów 10 7 0 3 278:268 14
4 Czechowskie Niedźwiedzie 10 4 0 6 280:279 8
5 Besiktas Mogaz Stambuł 10 3 0 7 255:289 6
6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Grupa D: Dunkerque HB - Vive Tauron Kielce 25:28 (12:14) Najwięcej bramek: dla Dunkerque - Julian Emonet 6, Baptiste Butto, Kornel Nagy - po 5, ; dla Vive Tauronu - Karol Bielecki 7, Krzysztof Lijewski 5, Ivan Cupić 4.

HC Motor Zaporoże - AaB Aalborg Handbold 25:28 (13:13) Najwięcej bramek: dla Motoru - Sergiy Onufriyenko 9, Sergii Burka, Olexander Shevelev - po 5; dla Aab - Christian Jensen, Havard Tvedten - po 7, Sander Sagosen 6.

Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen 34:24 (16:13)

Najwięcej bramek: dla Pick - Dean Bombac 11, Jonas Kallman, Rajko Prodanović - po 5; dla Kadetten - Rares Lucian Jurca 6, David Graubner, Andrija Pendić - po 5.

1 Dinamo Bukareszt 10 7 0 3 293:280 14
2 Orlen Wisła Płock 10 7 0 3 278:250 14
3 Elverum Handball 10 6 1 3 278:272 13
4 Abanca Ademar Leon 10 5 2 3 252:251 12
5 Riihimaeki Cocks 10 2 2 6 246:269 6
6 Wacker Thun 10 0 1 9 268:293 1