KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

To zwycięstwo doda nam skrzydeł - komentarze po meczu MKS Selgros Lublin - Metz Handball

Mistrz Polski z Lublina pokonał w Lidze Mistrzyń francuski Metz Handball 35:31. - Uważam, że to zwycięstwo doda nam skrzydeł - powiedziała opiekunka lublinianek, Sabina Włodek.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Jeremy Roussel (szkoleniowiec Metz Handball): MKS Selgros Lublin rozegrał bardzo dobre spotkanie i dla mnie jest to bardzo dobry zespół. Moje podopieczne nie zagrały przeciwko z drużynie z Lublina skutecznie w defensywie, nie były zbyt agresywne oraz popełniły zbyt wiele błędów, przez co nie mogły wygrać tego meczu. Lublinianki w pełni zasłużyły na zwycięstwo.
Sabina Włodek (szkoleniowiec MKS-u Selgrosu Lublin): Po tych dwóch meczach do tej pory rozegranych, czyli z Baia Mare i Larvikiem, marzyło nam się zdobycie wreszcie dwóch punktów w Lidze Mistrzyń, które były długo oczekiwane w Lublinie. Dwa wcześniejsze spotkania pokazały, że stać nas na nawiązanie wyrównanej walki z teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem i wiedzieliśmy, że w niedzielę przy pełnej koncentracji jesteśmy w stanie ten mecz wygrać. Myślę, że to było bardzo ważne dla naszego zespołu i uważam, że to zwycięstwo doda nam skrzydeł. - Jeżeli chodzi o sam mecz, to był to na pewno mecz walki. Z pewnością bardzo istotne było to, że każda wchodząca na boisko dawała coś temu zespołowi, dawała nową jakość. Raz, że pozwalało to tym podstawowym zawodniczkom na złapanie trochę oddechu, a dwa -  pojawiały się kolejne sytuacje rzutowe, gdyż te szczypiornistki, które wchodziły, wypracowywały sytuacje dla koleżanek. Zawsze podkreślałam, żeby grać w Lidze Mistrzyń, to nie da się grać jednym składem przez sześćdziesiąt minut. Bardzo istotna jest ta ósma, dziewiąta, dziesiąta, jedenasta zawodniczka i to w niedzielę mieliśmy. Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, gratuluję swojemu zespołowi, bo po raz kolejny pokazał, że walczy, że zostawia serce na boisku, a to bardzo istotne.

- Każdy mecz jest inny, każdy mecz ma swoją historię. Jedziemy za tydzień do Metz, będziemy walczyć o kolejne punkty, ale zdajemy sobie sprawę, że to bardzo trudny rywal, co pokazał niedzielny mecz, ale tak jak zapowiadałam na początku Ligi Mistrzyń w każdym spotkaniu będziemy grać o zwycięstwo i walczyć. Na ile to się przełoży na wynik, to trudno powiedzieć. To jest sport, i kto popełni mniej błędów, ten wyjdzie z konfrontacji zwycięsko. Liczymy na to, że będziemy się dobrze prezentować w każdym spotkaniu. Czy to da nam punkty, zobaczymy.

Marta Gęga (zawodniczka MKS-u Selgrosu Lublin): Bardzo się cieszymy, że wygrałyśmy. Ciężko na ten wynik pracowałyśmy mentalnie, jak i fizycznie. Wydaje mi się, że w niedzielę nasz zespół pokonał pewną słabość, którą pokazałyśmy w meczach z Baia Mare i Larvikiem. Miałyśmy przestoje, w których odbywa te zespoły nas w cudzysłowie wykańczały. W niedzielę wydaje mi się, że przeszłyśmy ten najgorszy etap, w którym wynik był korzystny dla nas. Byłyśmy totalnym kolektywem, grałyśmy wszystkie razem i bardzo się cieszymy, że ten wynik jest dla nas dodatni.

Fatalna seria przerwana, piękny triumf MKS-u! - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - Metz Handball

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Observator Zgłoś komentarz
  Zwycięstwo w ważnym Spotkaniu to takie Panaceum na wiele problemów - może ich nie rozwiązuje ale dowartościowuje Zawodniczki, podnosi morale Zespołu, daje wiarę, że można. Jest też
  Czytaj całość
  sygnałem dla Sponsorów i Mecenasów, że zainwestowana kasa nie idzie na darmo ! To odpowiedni moment aby rozmawiać o poważnych wzmocnieniach i środkach na ich realizację - na miarę wymiernych sukcesów w LM (na rozgrywki krajowe ten Skład pewnie wystarczy) !
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×