Dominacja czterech snajperów - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

SMS ZPRP Gdańsk przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. 30:40. W obu drużynach świetnie w ataku grało po dwóch zawodników. Czwórka najskuteczniejszych szczypiornistów rzuciła w sobotę 43 bramki!

Michał Gałęzewski
Sobotnie spotkanie miało tylko jednego faworyta. Był nim Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który po spadku z PGNiG Superligi przegrał jak dotąd tylko dwa spotkania. Licealiści z SMS-u wygrali co prawda ostatni mecz, jednak w porównaniu do ekipy z centralnej Polski są nieporównywalnie mniej doświadczeni.
Różnice klas było widać już w pierwszej połowie, kiedy szybko podopieczni Janusza Szymczyka wyszli na pięciobramkową przewagę. W dalszej części spotkania kontrolowali sytuację na boisku i nie dali młodym zawodnikom rozwinąć skrzydeł.

Po 30 minutach, na tablicy wyników widniał rezultat 16:21. Później mający większą siłę fizyczną zawodnicy Piotrkowianina powiększyli nawet na przewagę jedenastu bramek, by ostatecznie wygrać 40:30. Co ciekawe, był to kolejny mecz zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego, w którym padało bardzo dużo bramek.

W ekipie gości świetnie w ataku spisywali się Adam Pacześny i Piotr Swat. Obaj zdobyli łącznie 24 bramki. Ze strony SMS-u rolę snajperów odegrali Wiktor Kawka i Bartosz Kowalczyk, którzy rzucili odpowiednio 10 i 9 bramek.

SMS ZPRP Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:40 (16:21)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot, Ram - Kawka 10, Kowalczyk 9, Orzechowski 2, Szała 2, Mrozowicz 2, Moryto 1, Bekisz 1, Brukwicki 1, Skwierawski 1, Pietruszko 1 oraz Pawłowski, Salacz, P.Gasin.
Kary: 4 min.
Karne: 0/0

Piotrkowianin: Pietruszka, Banisz, Procho - Pacześny 13, Swat 11, Iskra 5, Szczukocki 3, Woynowski 3, Chełmiński 2, Kozłowski 1 oraz Różański, Hejniak, Jankowski.
Kary: 2 min. (zińczyk 2 min)
Karne: 5/7.

Kary: SMS ZPRP - 4 min. (Pietruszko 4 min.), Piotrkowianin - 2 min. (Zinchuk 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.