KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Farsa wokół MŚ w Katarze trwa. Bahrajn i ZEA... wycofują rezygnację i chcą wystąpić w turnieju!

Z udziału w styczniowych MŚ piłkarzy ręcznych w Katarze niedawno zrezygnowały Bahrajn oraz ZEA. Oba kraje poinformowały jednak IHF, że... wyrażają gotowość do udziału w tym turnieju!
Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

Jako pierwsza z udziału w przyszłorocznym czempionacie globu wycofała się reprezentacja Bahrajnu, tłumacząc swoją decyzję o rezygnacji względami politycznymi. Dzień później (8 listopada) w ślady Bahrajńczyków poszła także reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a przedstawiciele tamtejszej federacji jako oficjalny powód podali "problemy techniczne i niedostateczne przygotowanie zespołu".

Oba kraje - jak informuje oficjalna strona światowej federacji proszą o wycofanie swojej rezygnacji i deklarują chęć występu na turnieju rozgrywanym nad Zatoką Perską. Bahrajn znalazł się w grupie D, gdzie oprócz Polaków są także Duńczycy, Rosjanie, Niemcy i Argentyńczycy. Zjednoczone Emiraty Arabskie są natomiast w grupie C z Francją, Egiptem, Algierią, Szwecją oraz Czechami.

Ostateczną decyzję w tej sprawie Rada Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) podejmie w najbliższy piątek 21 listopada na specjalnym posiedzeniu w niemieckim Herzogenaurach.

We wtorek (18.11) sternik światowego handballu, Hassan Moustafa spotkał się w Bazylei z przedstawicielami austriackiej federacji. Dyskutowano o udziale Austrii na MŚ 2015 oraz rozwoju piłki ręcznej w tym kraju. Oprócz Austriaków w grze liczą się także Islandczycy. Niewiadoma pozostaje sytuacja Australii, która jest najbardziej pokrzywdzona w całym tym zamieszaniu.

Jaką decyzję powinno podjąć IHF na piątkowym zgromadzeniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
ihf.info
Komentarze (17)
 • Kathleen Zgłoś komentarz
  To nie mistrzostwa. To jakaś parodia.
  • mauler. Zgłoś komentarz
   Żenująca sytuacja z tymi MŚ...
   • binio Zgłoś komentarz
    Australia powinna grać bez żadnego ALE.Oni normalnie awansowali ale decydenci zadecydowali ,że to Niemcy (którzy przegrali z nami)bedą grac w finałach.TO JEST FARSA I ŻENADA!!!!
    • Dzonko Zgłoś komentarz
     Mieszanie polityki do sportu w takiej sytuacji nie jest w moim odczuciu czymś co się nie ma prawa wydarzyć, już pisałem że gdyby Ukraina nie chciała zagrać na jakiejś imprezie w Rosji
     Czytaj całość
     to wszyscy byśmy ich zrozumieli, ale termin wycofania się Bahrajnu i Emiratów (po losowaniu grup) jest niedopuszczalny, nie mniej jednak zadanie IHF ma trudne bo w przypadku dodania jakichś europejskich zespołów robią nam się z tego ME a nie MŚ i w takiej sytuacji ponowne losowanie będzie mocno postulowane przez niektóre kraję w tym Polskę z drugiej strony takie losowanie było by mocno kontrowersyjne, moim zdaniem wolne miejsca powinny zająć wyrzucona pod stołem z MŚ Australia i piąty zespół Mistrzostw Azji Korea Południowa, a zespoły Bahrajnu i Emiratów powinny być ukarane zakazem występu na MŚ we Francji, ale jaka decyzja nie zostanie podjęta to niech to się stanie jak najszybciej bo drużyny muszą wiedzieć czy grają czy nie a do MŚ już niedaleko.
     • Pusia Zgłoś komentarz
      A Polska gra na tych mistrzostwach? Bo oni zmieniaja się
      • placid Zgłoś komentarz
       Ciężko mi powiedzieć co zrobić w tym przypadku, oddawać z powrotem trochę farsa ale jeśli nie to na jakiej zasadzie dobrać brakujące drużyny ?
       • Grzymisław Zgłoś komentarz
        To jest dość żałosne. Nie należy oddawać im miejsca, bo nie są wiarygodne.
        • Krzysztof Kowalski Zgłoś komentarz
         Dawać Australię!
         • jerseyus Zgłoś komentarz
          Niby można uznać, że nic się nie stało, ale czy nie warto byłoby dla przykładu wykluczyć te kraje na powiedzmy 2 lata z udziału we wszelkich imprezach? Za mieszanie polityki ze sportem.
          Czytaj całość
          I może skończmy z organizacją czego się da w Katarze, bo tylko smród i żenada się za tym ciągną.
          • szfajcar Zgłoś komentarz
           ale niby czemu Islandia ma grać,jakby mieli ich nie przywrócić to już lepiej kogoś azjatyckiego bo to nie są ME. a tak w ogóle to ktoś będzie pokazywał turniej w Katarze? czy ME
           Czytaj całość
           kobiet?? ktoś coś wie
           • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
            Wiedziałem,że nie zrezygnują to przez politykę tak się stało,jak najbardziej trzeba przywrócić do turnieju.
            • wislander Zgłoś komentarz
             Żałosne. Mleko się rozlało, więc jak IHF przywróci miejsce Bahrajnowi i ZEA to przebiją mafiosów z FIFA. Ja bym zrobił tak - do grupy C w miejsce ZEA dał Islandię, a tam gdzie Bahrjan
             Czytaj całość
             - Australię. Wówczas IHF wyjdzie z tej całej szopki bez szwanku i jako tako z twarzą.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×