KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polskie juniorki przygotowują się do turnieju Silesia Cup

Szczypiornistki reprezentacji Polski juniorek są na ostatniej prostej przed udziałem w turnieju Silesia Cup. Biało-czerwone zmierzą się z KPR Ruchem Chorzów oraz rówieśniczkami z Rosji i Szwajcarii.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dla podopiecznych Moniki Marzec trzydniowe zmagania na Górnym Śląsku będą jednym z kluczowych etapów przygotowań do nadchodzących eliminacji do mistrzostw Europy. Polki za rywalki w turnieju eliminacyjnym mieć będą Dunki (brązowe medalistki poprzednich mistrzostw) oraz Białorusinki i Ukrainki.

Materiał o Skandynawkach zebraliśmy podczas tegorocznych Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu, Z Białorusią ostatnio graliśmy na Litwie. Na pewno jest to zespół w naszym zasięgu. O drużynie Ukrainy w zasadzie nic nie wiemy - przyznaje na łamach strony ZPRP trener Marzec.

Polki w niedzielę rozpoczęły kilkudniowe zgrupowanie w Szczyrku. Niestety, spośród osiemnastu powołanych przez Marzec zawodniczek na kadrę nie przyjechały Aleksandra Zimny, Małgorzata Jurczyk, Małgorzata Trawczyńska oraz Katarzyna Tomaszewska. W ich miejsce z listy rezerwowej dowołane zostały Malwina Helman i Aleksandra Stasiak.

Na obozie ćwiczymy wszystkie elementy obrony oraz taktykę w ataku pod turniej kwalifikacyjny mistrzostw Europy, który rozegramy w kwietniu. Tak naprawdę za dużo czasu nie mamy i chcemy wykorzystać każdy dzień szkoleniowy. Dziewczyny są w klasach maturalnych i to też muszę mieć na uwadze - mówi trenerka kadry.

Biało-czerwone rywalizację podczas turnieju Silesia Cup rozpoczną meczem z KPR Ruchem Chorzów. W kolejnych dniach podopieczne trener Marzec zagrają kolejno ze Szwajcarkami oraz Rosjankami.

Harmonogram gier turnieju Silesia Cup:

04.12.2014, czwartek - Chorzów:

godz. 16:30 - Szwajcaria - Rosja
godz. 18:30 - Polska - KPR Ruch Chorzów

05.12.2014, piątek - Katowice:
godz. 11:00 - Rosja - KPR Ruch Chorzów
godz. 13:00 - Polska - Szwajcaria

06.12.2014, sobota - Chorzów:

godz. 17:00 - Szwajcaria - KPR Ruch Chorzów
godz. 19:00 - Polska - Rosja 

Kadra narodowa juniorek na turniej w Chorzowie

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
ZPRP
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×