Jan Pytlick traci posadę! Dania szuka nowego szkoleniowca

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Duńska reprezentacja, która będzie gospodarzem mistrzostw świata kobiet, rozgląda się za nowym szkoleniowcem. Zarząd nie jest zadowolony z końcowej lokaty drużyny na mistrzostwach Europy.

Duńska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła zakończenie współpracy z Janem Pytlickiem w drodze wzajemnego porozumienia. Osoby zarządzające reprezentacją najwyraźniej są zawiedzione z powodu braku Dunek w półfinale mistrzostw Europy, które odbyły się w Chorwacji i na Węgrzech. [ad=rectangle] Dania zajęła na tegorocznym, prestiżowym turnieju ósme miejsce, co może pozostawiać pewien niedosyt. Duńska siódemka radziła sobie podczas EHF EURO całkiem nieźle, ale w arcyważnych meczach z Norwegią i Hiszpanią musiała uznać wyższość przeciwniczek. Gdyby któryś z pojedynków zakończył się zwycięstwem, skandynawski zespół zameldowałby się w najlepszej czwórce.

Były już selekcjoner duńskiej kadry współpracował z reprezentacją siódmy rok z rzędu. Jan Pytlick prowadził Danię także w latach 1998-2005. Ten okres był najobfitszy w sukcesy, bowiem szkoleniowiec sięgnął ze swoją drużyną w tym czasie po olimpijskie złota w Sydney oraz Atenach, a także wywalczył tytuł mistrza i wicemistrza Europy. Ostatnim osiągnięciem trenera jest brązowy medal Mistrzostw Świata.

Źródło artykułu: