PGNiG Superligi mężczyzn: Horror w Gdańsku i Szczecinie (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali część spotkań 14. kolejki. Niespodzianką zakończył się mecz w Gdańsku, gdzie miejscowe Wybrzeże pokonało PGE Stal Mielec.

Sławomir Bromboszcz
W sobotnich spotkaniach 14. kolejki emocji nie było zbyt wiele. Pojedynek w Gdańsku przyprawił jednak kibiców o szybsze bicie serca. Szczypiorniści Wybrzeża znakomicie zaprezentowali się w starciu z PGE Stalą Mielec i przez całe zawody byli stroną przeważającą. Beniaminek musiał jednak do ostatnich sekund walczyć o zwycięstwo. Ta sztuka udała się gdańszczanom. Dzięki tej wygranej Wybrzeże zrobiło kolejny krok w kierunku utrzymania.
Najmniejszych kłopotów ze zdobyciem dwóch punktów nie miał natomiast Chrobry Głogów, który rozbił Nielbę Wągrowiec. Podopieczni Zbigniew Markuszewski , pomimo atutu w postaci własnej hali, nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z ligowym średniakiem. Beniaminek boryka się z poważnymi problemami finansowymi, nie posiada składu, który pozwoliłby na skuteczną walkę o utrzymanie. Mecz ten pokazał, kto jest najsłabszą drużyną w PGNiG Superlidze.

Świadkami jednostronnego widowiska byli także kibice we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk uległ Vive Tauron Kielce. Wynik tego spotkania znany był już przed pierwszym gwizdkiem sędziego, niewiadomą natomiast pozostawały rozmiary zwycięstwa szczypiornistów z Kielc. Zespół prowadzony przez Talanta Dujszebajewa ograł drużynę z Dolnego Śląska różnicą jedenastu bramek. Było to dobre przetarcie przed Ligą Mistrzów.

Nieco emocji, szczególnie w końcowych minutach, dostarczył pojedynek Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Drużyna prowadzona przez Rafała Białego od początku dyktowała warunki i szybko wypracowała bezpieczne prowadzenie. Szczypiorniści Pogoni na nieco ponad dziesięć minut przed końcem meczu prowadzili różnicą siedmiu bramek i losy tego pojedynku wydawały się przesądzone. Miedziowi nie dali jednak za wygraną i zdobyli bramkę kontaktową 33:32. W ostatnim minutach Pogoń wypunktowała rywala, zwyciężając 37:33.

Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 18:29 (6:14)

Wybrzeże Gdańsk - PGE Stal Mielec 22:21 (11:9)

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 37:33 (18:15)

Śląsk Wrocław - Vive Tauron Kielce 24:34 (10:18)

PGNiG Superliga: Grupa Select