SPR Tarnów rozbity. Popis Kozłowskiego! - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów

Siódemka Miedź wygrała 34:25 z SPR Tarnów w meczu 16. kolejki I ligi. Legniczan do zwycięstwa poprowadził zabójczo skuteczny Tomasz Kozłowski. Skrzydłowy zdobył aż dziesięć bramek!

Paweł Jantura
W pierwszej rundzie Siódemka Miedź nieoczekiwanie w Tarnowie przegrała. Legniczanie zapowiadali, że ekipie ze wschodu Polski zrewanżują się i słowa dotrzymali. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego w sobotni wieczór byli gościnni, ale tylko do przerwy.
Pierwsza połowa wskazywała, że Siódemka Miedź będzie mieć kłopoty ze zgarnięciem kompletu punktów. Goście prezentowali się bardzo dobrze. Skutecznością popisywali się Łukasz Nowak i Łukasz Szatko, a bramkę zamurował Grzegorz Barnaś.

Legniczanie z kolei popełniali sporo błędów w ataku pozycyjnym i nie najlepiej bronili. W efekcie po 20 minutach przegrywali 7:11. Chyba dopiero wówczas zdali sobie sprawę z powagi sytuacji. Sygnał do odrabiania strat dali doświadczeni Tomasz Kozłowski, Mateusz Płaczek i Paweł Piwko. A tuż przed przerwą, po trafieniu Wojciecha Czuwary Siódemka Miedź wyszła na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie.

W drugiej połowie na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Legnicka defensywa zamieniła się w ścianę, co skutkowało licznymi kontrami. Siódemka Miedź mecz wygrała między 38 a 42 minutą, kiedy to zdobyła sześć bramek z rzędu i wyszła na prowadzenie 22:15.

W legnickiej drużynie brylował Tomasz Kozłowski, który mecz zakończył z dorobkiem 10 trafień. Doświadczony skrzydłowy był niezawodny zarówno z linii siedmiu metrów, w kontrach, jak i w akcjach pozycyjnych.
Były reprezentant Polski w sobotę miał wsparcie w Bartoszu Nastaju. Młody leworęczny rozgrywający rozegrał chyba swoje najlepsze spotkanie od kiedy latem trafił do Legnicy. Na słowa uznania zasłużyła też młodzież, która otrzymała szansę w końcowych minutach. Świeżo upieczeni ćwierćfinaliści juniorskich mistrzostw kraju - Bartosz Skiba, Michał Antosik, Kamil Mosiołek i Konrad Cegłowski w komplecie wpisali się na listę strzelców.

Warto też odnotować dobrą dyspozycję legnickich bramkarzy. Łukasz Mazur popisał się 17 skutecznymi interwencjami. Gdy w końcu usiadł na ławce rezerwowych, godnie zastąpili go Paweł Matkowski oraz Krzysztof Wyszogrodzki.

Siódemka Miedź wygrała trzecie z rzędu spotkanie rundy rewanżowej i do wicelidera - KSSPR Końskie traci już tylko dwa punkty. Za tydzień legniczanie zagrają w Kaliszu z MKS-em.

Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów 34:25 (13:12)

Siódemka: Mazur, Matkowski, K. Wyszogrodzki - Szuszkiewicz 2, Płaczek 1, Kozłowski 10 (4), Czuwara 1, Piwko 1, Nastaj 5, Wita 2, Makowiejew 3 (1), J. Będzikowski 1, Skiba 3, Antosik 2, Cegłowski 1 (1), Mosiołek 2.
Kary: 6 min.

SPR: Barnaś - Dutka 4, Szatko 5, Niemiec 1, Jewuła 3, Grzesik, Karwowski 2, Ł. Nowak 5, Kubisztal, Gabiga 1, Kowalik, Wajda 3, Sokół 1.
Kary: 4 min.