Pewne zwycięstwo gospodyń - relacja z meczu MKS Piotrcovia - SPR Olkusz

W bardzo ważnym spotkaniu dla układu w dolnej części tabeli Piotrcovia pokonała przed własną publicznością SPR Olkusz 30:23 (14:9).

Michał Ostafijczuk
Od początku meczu przewagę osiągnęła Piotrcovia, która już w 3. minucie prowadziła 3:0. Piotrkowianki podeszły do tego spotkania ogromnie zmotywowane chcąc zrewanżować się rywalowi za wysoką porażkę z pierwszej rundy. Znakomicie radziła sobie na kole Aleksandra Kucharska, która stanowiła ogromne zagrożenie dla bramkarek gości.

Po kwadransie meczu było 8:4 dla Piotrcovii, a po pierwszej połowie 14:9. Prowadzenie piotrkowskiej drużyny mogło być wyższe, ale w końcówce gospodynie popełniły kilka prostych błędów.

Druga połowa spotkania nadal przebiegała pod dyktando piotrkowianek. Znakomitą zmianę dała Vladislava Belmas, która rzuciła aż siedem bramek. Pozyskana niedawno przez piotrkowskich działaczy ukraińska rozgrywająca pokazała, że drzemią w niej duże możliwości. Przyjezdne nawet przez chwilę nie miały prawa pomyśleć o zdobyczy punktowej. Na wyróżnienie oprócz Belmas zasługuje doświadczona bramkarka Piotrcovii Beata Skura oraz zdobywczyni aż ośmiu bramek Aleksandra Kucharska.

- Od początku chciałyśmy odskoczyć i pokazać kto tu rządzi, mam nadzieję, że po tym spotkaniu wreszcie się odblokujemy, w każdym następnym meczu zamierzamy walczyć o komplet punktów - powiedziała po meczu najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii.

MKS Piotrcovia - SPR Olkusz 30:23 (14:9)

MKS Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 1, Sobińska 2, Kucharska 8/1, Ivanović, Jałoszewska, Nowak 1, Belmas 7, Janiszewska, Agova 7/3, Kopertowska 3, Piecaba 1, Cieślak.
Trener: Sławomir Kamiński