Zabójcza końcówka gości - relacja z meczu KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Niespodziewanej porażki doznali szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski, ulegając we własnej hali ekipie Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Gospodarze przegrali spotkanie w końcówce.

Anna Soboń
Anna Soboń
Spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli goście i do 5 minuty to ekipa KSZO musiała gonić wynik, jednak wszystko oscylowało w okolicy remisu (3:3). Bardzo dobrze w meczu radził sobie Tomasz Pomiankiewicz, który po 10 minutach pokonał bramkarza gości z rzutów karnych trzy razy (6:6) i to on dał swojej drużynie chwilę później prowadzenie jednym trafieniem.
Po 20 minutach ostrowiecka ekipa prowadziła dwoma bramkami (12:10), ale goście nie zamierzali łatwo się poddać i po 25 minutach zaczęli odrabiać straty, by w 27 minucie doprowadzić do remisu po 16. Kilka chwil później między słupkami bramki KSZO pojawił się Michał Piątkowski, który rewelacyjnie wszedł w mecz broniąc trzy rzuty gości, a Odlewnia do przerwy prowadziła 18:17. Świetna dyspozycja bramkarza KSZO utrzymała się także w drugiej połowie i już w pierwszej akcji Piątkowski obronił rzut rywala, a Adrian Wojkowski skontrował i zwiększył przewagę pomarańczowo-czarnych (19:17). Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego sukcesywnie powiększali swoją przewagę (23:19). Na kwadrans przed zakończeniem spotkania ta różnica jednak zmalała do dwóch trafień (28:26). Końcowe fragmenty spotkania były bardzo emocjonujące i żadna z drużyn nie chciała oddać pola gry rywalom, a na tablicy wyników co chwila pojawiał się remis (28:28, 30:30). Zabójczą końcówkę spotkania zagrali szczypiorniści z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy ostatecznie pokonali KSZO Odlewnię jedną bramką i wywieźli niespodziewanie z hutniczego miasta komplet punktów (37:38).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.- Ostrovia Ostrów Wielkopolski 37:38 (18:17)

KSZO: Drabik, Piątkowski – T. Pomiankiewicz 13, Afanasjev 7, Kożeniewski 6, Mroczek 6, Wojkowski 4, Jamioł 1, Fugiel, Świeca, Biskup, Kalita.

Ostrovia: Adamczyk, Tarko – Tomczak 10, Dytkiewicz 7, Galewski 5, Staniek 5, Bałwas 3, Śliwiński 3, Kierzeke 2, Klara 2, Jedwabny 1, Bielec, Pernak.

Rzuty Karne: KSZO 6/6, Ostrovia 6/6.

Kary: KSZO - 6min, Ostrovia - 8min.