Niemoc Wybrzeża Gdańsk, weekend po gospodarsku - podsumowanie 15. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn

Komplet zwycięstw odnieśli gospodarze w 15. kolejce PGNiG Superligi. Jednym z bohaterów weekendu został Lech Kryński, który w meczu z Wybrzeżem Gdańsk nie puścił gola przez ponad dwadzieścia minut.

Kamil Kołsut

Beniaminek zatrzymany

Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka ligową wiosnę rozpoczęli od arcyważnego zwycięstwa nad PGE Stalą Mielec. W Szczecinie beniaminek także chciał powalczyć o niespodziankę, marzenia o punktach zawodnikom Wybrzeża z głów wybił jednak Kryński. 30-latek rozegrał mecz, który będzie wspominał przez lata.

Gdańszczanie starcie z Pogonią rozpoczęli znakomicie. Po kwadransie Wybrzeże prowadziło 8:4, na tym popisy beniaminka się jednak zakończyły. Na kolejnego gola goście czekali... dwadzieścia jeden minut. Niemoc strzelecką przełamał dopiero Kacper Adamski, na pościg za rywalami było już jednak zbyt późno.
Bezbłędne czołówka

Szczecinianie, dzięki wygranej, ugruntowali swoją pozycję w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Planowe zwycięstwa odniosły też inne topowe ekipy - Vive Tauron Kielce, Orlen Wisła Płock oraz Górnik Zabrze. Na siedem kolejek przed końcem fazy zasadniczej czwarta w tabeli Pogoń nad kolejnym zespołem ma już pięć punktów przewagi.

Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo mistrzów Polski. Vive Tauron pewnie pokonał na własnym parkiecie KS Azoty Puławy, choć w składzie kielczan znalazło się tylko ośmiu zawodników z pola. Wisła po koncertowej pierwszej połowie bez problemu ograła MMTS Kwidzyn, a Górnik u siebie poradził sobie z PGE Stalą.
Kielczanie - mimo kłopotów kadrowych - kroczą w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa Kielczanie - mimo kłopotów kadrowych - kroczą w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa
Trener kolejki. Zbigniew Markuszewski. Sytuacja w Wągrowcu rozwija się fatalnie. Klub ma poważne problemy finansowe, a zimą wąską kadrę osierociło dwóch zawodników. To, że za trzy miesiące Nielba opuści krajową elitę, wydaje się przesądzone. Zespół walczy jednak dzielnie. W ostatniej kolejce beniaminek był bliski urwania punktów Zagłębiu Lubin.

Bramkarz kolejki. Lech Kryński. Zawodnik Pogoni - o czym już wspominaliśmy - zaliczył kapitalny weekend. Doświadczony golkiper był jednym z głównych architektów wygranej nad Wybrzeżem. Kryński miał ogromny udział w tym, że szczecinianie w całym meczu stracili tylko szesnaście bramek.

Czy Pogoń Szczecin zagra w tym sezonie w półfinale mistrzostw Polski?