Pojedynek beniaminków dla gospodarzy - relacja z meczu KSZO Ostrowiec Św. - MTS Chrzanów

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. pewnie pokonali we własnej hali MTS Chrzanów. Przez cały mecz gospodarze w pełni kontrolowali sytuacje na boisku i zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

Anna Soboń
Anna Soboń
Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego dobrze rozpoczęli spotkanie. Dwa rzut karne na bramki zamienił najlepszy strzelec ekipy KSZO - Tomasz Pomiankiewicz. Dobrą obronę zaliczył Karol Drabik, a kolejne trafienie dołożył Dmitrij Afanasjew i po pięciu minutach zespół gospodarzy prowadził 3:0.
Goście trafili do bramki miejscowych po ośmiu minutach meczu, zaś koncertowa gra pomarańczowo-czarnych w kolejnych sprawiła, że Odlewnia kontrolowała sytuację na boisku, a jej przewaga ciągle rosła (7:1). Drużyna z Chrzanowa nie zamierzała łatwo się poddać i mozolnie odrabiała straty, by po kwadransie na tablicy wyników ostrowczanie mieli trzy gole przewagi (7:4). Na pięć minut przez końcem pierwszej połowy zespół KSZO pewnie jednak prowadził 13:6, a na przerwę schodził z dziesięcioma bramkami zapasu nad rywalami (17:7). Po pięciu minutach drugiej połowy pomarańczowo-czarni wciąż zwiększali przewagę nad Chrzanowem (20:8). W kolejnych akcjach do bramki przeciwników trafiali ostrowczanie, a różnica była na tyle duża, że trener Malinowski postanowił wprowadzić na plac gry zmienników. Sytuacja zmieniła się jeśli chodzi o dystans, bo na dziesięć minut przez końcem meczu wynosił on już tylko sześć trafień (23:17). W ostatnich sekundach pojedynku chrzanowski zespół wycofał bramkarza, a Michał Piątkowski (ostrowiecki golkiper) chwilę później… ustalił wynik meczu na 28:21 dla miejscowych.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - MTS Chrzanów 28:21 (17:7)

KSZO: Drabik, Piątkowski 1 - T. Pomiankiewicz 8, Fugiel 4, Afanasjev 4, Jamioł 3, Świeca 3, Wojkowski 2, Mazur 1, Mroczek 1, Biskup 1, Kożeniewski, Radowiecki, R. Pomiankiewicz.

MTS Chrzanów: Wiatr, Górkowski - Skoczylas 6, Mucha 4, Cupisz 4, Stroński 3, Budziosz 1, Wierzbic 1, Kirsz 1, Bugajski 1, Zajdel, Żydzik, Rola, Książek, Orlicki, Skręt.

Rzuty karne: KSZO - 4/3, MTS - 3/1.

Kary: KSZO - 6 min., MTS - 4 min.