Kamieniarz show - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - MKS AZS UMCS Lublin

Po raz trzeci z rzędu szczypiornistki Dwójki Profil Nowy Sącz sięgnęły po komplet punktów. Tym razem podopieczne trenera Włodzimierza Strzelca pokonały MKS AZS UMCS Lublin 19:16.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem nieskuteczności obu zespołów. Strzelecką niemoc dopiero w 150 sekundzie spotkania przełamała Marzena Cempa. Jednak radość Sądeczanek nie trwała długo, bo przyjezdne szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W 18. minucie miejsce miała niecodzienna sytuacja. Wszystko za sprawą Anny Tatry i Izabeli Puchacz. Pierwsza z nich odbywała dwuminutową karę i w momencie gdy do jej końca pozostało 50 sekund, za zgodą swojej trenerki, wbiegła na boisko. Całe zdarzenie wychwycili sędziowie, którzy bez wahania po raz drugi ukarali zawodniczkę z Lublina. [ad=rectangle] Cała ta sytuacja sprawiła, że zawodniczy z Nowego Sącza zaczęły grać lepiej, dzięki czemu na 5 minut przed końcem pierwszej połowy za sprawą Sylwii Sroki doprowadziły do wyrównania (była to pierwsza bramka dla gospodyń, której nie zdobyła Marzena Cempa). Do końca połowy obie drużyny grały bramka za bramkę, ale to przyjezdne schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, bo równo z syreną do bramki trafiła Edyta Charzyńska.

Początek drugiej połowy to dwie, szybkie bramki zawodniczek z Lublina. Jak się później okazało było to miłe złego początki, bo przez następne 19 minut nie potrafiły one trafić piłką do sądeckiej bramki. W tym czasie podopieczne Włodzimierza Strzeleca, głównie za sprawą świetnej postawy Marzeny Cempy w ataku i jeszcze lepszej Dominiki Kamieniarz w bramce, odskoczyły rywalkom na odległość czterech bramek. Dystans ten utrzymał się do ostatniej minuty spotkania, w której to wynik, rzutem ze skrzydła, ustaliła Magdalena Markowicz.

Bohaterką spotkania bezapelacyjnie została bramkarka Dwójki Profil - Dominika Kamieniarz, która niemal w pojedynkę zatrzymała zespół z Lublina, a ponadto grała z kontuzjowanym kolanem. Warto też wyróżnić zdobywczynię 10 bramek, dla sądeckiego zespołu - Marzene Cempe. Natomiast w drużynie MKS-u najlepszą szczypiornistką była Edyta Charzyńska.

Dwójka Profil Nowy Sącz - MKS AZS UMCS Lublin 19:16 (10:11) Dwójka:

M. Błaszczyk, Czop, Kamieniarz – Kawa, Cempa 10 (6/7), Kuroś, Bodziony, Sroka 2, Kulig 3, Prechitko, Olejarczyk 2, Kamińska 1, Fecko, Waligóra, Solodovnyk 1, A. Błaszczyk. Karne: 6/7. Kary: 10 min (Olejarczyk - 4 min., Cempa, Solodovnyk, Sroka - 2min.).

MKS AZS UMSC: Nóźka, Gruszecka – Blaszka, Pękawska, Markowicz 5, Tatara, Jarosz, Charzyńska 6 (1/1), Szyszkowska 1, Juć, Wojdyło 1 (1/2), Wawrzonek 1, Lasek 2. Karne: 2/3. Kary: 12 min (Tatara, Charzyńska - 4 min., Wawrzonek, Szyszkowska - 2 min.).

Sędziowie: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej (Sandomierz).