PGNiG Superliga Kobiet: Zgodne triumfy faworytek (wyniki)

Energa AZS Koszalin, Vistal Gdynia i Pogoń Baltica odniosły zwycięstwa w sobotnich meczach 22. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Dzięki wygranej w Jeleniej Górze gdynianki awansowały na 1. miejsce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego na spotkanie do Jeleniej Góry pojechały natchnione wtorkową wygraną nad mistrzyniami kraju, MKS-em Selgros Lublin. Młoda gdyńska drużyna w sobotę podtrzymała dobrą passę i do wygranej nad MKS-em dołożyła siedmiobramkowy triumf nad KPR-em.
Mimo że jeleniogórskie szczypiornistki postawiły Vistalowi trudne warunki gry, to gdynianki bez większych problemów sięgnęła po dwa punkty. Do przerwy przyjezdne wygrywały 16:13, a w drugiej połowie odskoczyły rywalkom na dystans pięciu bramek (22:17) i spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Dzięki wygranej w Jeleniej Górze Vistal awansował chwilowo na 1. miejsce w tabeli. Na 3. pozycji umocniły się natomiast zawodniczki Energi AZS Koszalin, które w sobotę nie dały najmniejszych szans czerwonej latarni rozgrywek, SPR-owi Olkusz. Akademiczki do przerwy prowadziły już 20:10, by ostatecznie zwyciężyć 34:26.

Stawkę sobotnich gier dopełniło spotkanie w Nowym Sączu, gdzie Olimpia-Beskid podjęła drużynę Pogoni Baltica Szczecin. Zawodniczki Adriana Struzika w pierwszej połowie nie potrafiły wypracować sobie jakiejkolwiek zaliczki, by po zmianie stron wręcz rozgromić rywalki, triumfując ostatecznie aż 36:22. Dzięki wygranej w Małopolsce Pogoń pozostała w walce o miejsce na podium ligi.