Miedź bliżej "pudła" - relacja z meczu Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica

Ten mecz prawdopodobnie decydował, który zespół zamelduje się na trzecim miejscu w tabeli I ligi grupy B. Wiele wskazuje na to, że będzie to Siódemka Miedź Legnica, która pewnie wygrała w Grodkowie.

Przemysław Grzyb

Drużyna Jacka Będzikowskiego pokonała olimpijczyków 29:25 (14:10), prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Dla świetnie spisującego się w tym sezonie Olimpu była to druga porażka przed własną publicznością. Z Grodkowa dwa punkty wywiózł jeszcze KSSPR Końskie. Po meczu miejscowi mieli sporo pretensji do prowadzących mecz sędziów, ale też sami przyznawali, że nie był to najlepszy ich występ.

Ekipa Piotra Mieszkowskiego przystąpiła do spotkania bez dwóch kluczowych zawodników linii defensywnej - Krzysztofa Bujaka i Pawła Biernata. Mimo tego grodkowianie wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Chyba nawet za bardzo, bo w pierwszych minutach grali bardzo nerwowo. Goście rozpoczęli za to spokojnie i skutecznie. W efekcie po dziewięciu minutach gry prowadzili już 5:1.

Miejscowi otrząsnęli się z niemrawego początku po kilkunastu minutach. Sygnał do odrabiania strat dał Tomasz Wasilewicz. Kilka skutecznych interwencji golkipera Olimpu dodały animuszu kolegom. Olimpijczycy wyprowadzili kilka szybkich ataków i w 24. minucie po trafieniu Michała Piecha doszli Miedź na jedną bramkę (8:9).

W końcówce pierwszej części Miedź ponownie odskoczyła na kilka trafień. Legniczanie schodzili do szatni z zaliczką czterech goli.

Pierwszą bramkę po przerwie efektownym lobem zdobył Łukasz Ogorzelec. Potem jednak Łukasz Mazur w bramce Miedzi coraz rzadziej pozwalał rywalom na takie fajerwerki. W kwadrans po zmianie stron goście niemal dwukrotnie powiększyli swoją przewagę i w 45. minucie prowadzili już 22:15. Miedzianka to klasowa drużyna i takiej przewagi roztrwonić nie mogła. Grodkowianie próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale zdołali zbliżyć się tylko na różnicę trzech goli. Wynik meczu na 29:25 na kilka sekund przed końcem ustalił Stanisław Makowiejew.

UKS Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica 25:29 (10:14)

Olimp: Wasilewicz, Romatowski - T. Biernat 7, Gradowski 6, Piech 6, Kolanko 3, Ogorzelec 3, Górny, Maciejewski, Żubrowski, M. Biernat
Kary: 10 minut
Czerwona kartka: Żubrowski - 55 min. (z gradacji)
Karne: 4/3

Siódemka Miedź: Mazur, Matkowski - Kozłowski 8, Szuszkiewicz 4, Płaczek 4, Piwko 4, Nastaj 3, Będzikowski 3, Czuwara 1, Wita 1, Makowiejew 1, Skiba, Mosiołek
Kary: 12 minut