LM: Znamy komplet ćwierćfinalistów i podział na koszyki. Kto rywalem Vive?

W niedzielę poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów rozgrywek Ligi Mistrzów. Już teraz wiadomo, że w walce o awans do turnieju Final Four nie zabraknie wielkich pojedynków czołowych drużyn Europy.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

W najlepszej ósemce Ligi Mistrzów znalazły się drużyny z siedmiu krajów. Dwóch uczestników mieć będą Węgrzy, po jednej ekipie reprezentować będzie Polskę, Hiszpanię, Macedonię, Francję, Niemcy i Chorwację.

Pierwszych uczestników 1/4 finału Ligi Mistrzów wyłoniły trzy sobotnie spotkania. Po raz drugi w przeciągu tygodnia węgierski MKB Veszprém ograł Naturhouse La Rioja, a mimo porażki w rewanżowym spotkaniu Vive Tauron Kielce wyeliminował Montpellier Agglomeration HB. Sztuka ta nie udała się Orlen Wiśle Płock, która poległa w Skopje 20:31 i pożegnała się z rozgrywkami kosztem Vardaru.

Praktycznie pewne awansu do najlepszej ósemki jeszcze przed rewanżowymi meczami były FC Barcelona i THW Kiel, które w niedzielę dopełniły formalności, eliminując kolejno AaB Aalborg Handbold oraz obrońcę tytułu, SG Flensburg-Handewitt. Miejsce w ćwierćfinale po zaciętych bojach wywalczyły również Paris Saint-Germain i Pick Szeged, a RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb w awansie do kolejnej fazy nie przeszkodziła nawet dwubramkowa porażka w Kopenhadze.

W ćwierćfinale rozgrywek po raz drugi z rzędu znalazły się Vardar i Paris Saint-Germain oraz uczestniczące przed rokiem w turnieju Final Four Barcelona, Veszprem i THW. Szczypiorniści Vive Tauronu do najlepszej ósemki rozgrywek powracają po rocznej przerwie.

Pary ćwierćfinału Ligi Mistrzów poznamy we wtorek 24 marca. Vive rozstawione zostało w pierwszym koszyku. Ceremonia losowania w Wiedniu zaplanowana została na godz. 11:30. Pierwsze mecze odbędą się pomiędzy 8-12 kwietnia, rewanże tydzień później.

Rywalem kieleckiego zespołu będzie jedna z ekip z drugiego koszyka, w którym znalazły się Vardar, PSG, RK Prvo Plinarsko Drustvo oraz Pick Szeged. Mistrzowie Polski pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe, rewanż odbędzie się w Hali Legionów w Kielcach.

Koszyk nr 1:

MKB Veszprém (Węgry) Vive Tauron Kielce (Polska) FC Barcelona (Hiszpania) THW Kiel (Niemcy)

Koszyk nr 2:

Komplet wyników fazy TOP 16:

MKB Veszprém (Węgry) - Naturhouse La Rioja (Hiszpania) 31:23 i 37:31
Vive Tauron Kielce (Polska) - Montpellier Agglomeration HB (Francja) 29:25 i 31:33
FC Barcelona (Hiszpania) - AaB Aalborg Handbold (Dania) 31:11 i 29:22
THW Kiel (Niemcy) - SG Flensburg-Handewitt (Niemcy) 30:21 i 33:28
Paris Saint-Germain (Francja) - Dunkerque HB (Francja) 23:21 i 23:22
Vardar Skopje (Macedonia) - Orlen Wisła Płock (Polska) 26:32 i 31:20
Pick Szeged (Węgry) - Rhein-Neckar Löwen (Niemcy) 34:30 i 31:29
KIF Kolding (Dania) - RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb (Chorwacja) 17:22 i 23:21

Która drużyna byłaby najlepszym rywalem Vive Tauronu Kielce?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (52):

• Viran Zgłoś komentarz
    Oj, Skopje to zdecydowanie dziki teren, temu nikt nie wątpi. Po prostu Wisła nawet nie spowodowała, żeby ta ''dzikość'' miała jakiekolwiek znaczenie. Teraz to pół biedy, ale różnie to
    Czytaj całość
    może wyglądać już za rok, gdy Vardar będzie miał kompletny zespół może nawet na wygranie Ligi Mistrzów. Teraz nie przypuszczam, żeby Veszprem, Kiel i Barcelona miały z nimi odpaść, bo są po prostu mocniejsze kadrowo, ale jeżeli za rok Derewien udowodni, że jest obecnie być może najbardziej utalentowanym lewym rozgrywającym na świecie, Maqueda uzupełni Dujszebajewa, na środku zostanie Karacić, a koło wzmocni Toft Hansen? Ze Sterbikiem, Dibirowem, solidnym prawym skrzydłem, to już będzie doskonały, stosunkowo młody zespół, a presja na sukcesy będzie coraz większa.
    • skejd Zgłoś komentarz
      Dujszebajew z Wisłą grał fantastycznie, ale jest dość chimeryczny i często notuje słabsze występy, a Vardar nie bardzo ma kim go zastąpić. Ogólnie prawa połówka Vive jako całość
      wygląda lepiej, bo ostatnio Buntic złapał dobrą formę, a Lijek jak wróci też powinien grać swoje.
      • Eder Zgłoś komentarz
        A i Denis w swojej normalnej formie, do ktorej wrocił, a ktorą prezentował np. na me 2010 jest lepszy od niskiego Hiszpana z tatarskimi korzeniami
        • HBLLove Zgłoś komentarz
          Wisła przegrała bardzo wysoko po pierwsze dlatego, że nic nie pokazała w ataku pozycyjnym. Bezradność i strach w oczach tak to można podsumować. Do tego dochodzą niewykończone bramkami
          czyste pozycje, kontry. Na tym poziomie jeśli rzuca się 20 bramek (10 w pierwszej połowie i 10 w drugiej) to trudno jest nie przegrać wysoko. No chyba że postawi się ścianę w obronie i bramkarz będzie miał 40-50%, ale w obronie po stronie Wiślaków też było kiepsko. W Wiśle nie było zawodnika lub zawodników którzy pociągnęliby wynik gdy gra się nie kleiła. W tym sezonie Vardar na własnym terenie ograł tak wysoko tylko Czechowskie Niedźwiedzie. Poza tym wygrał z Lwami 28:25, z Celje 34:32, z Montpellier 30:26 i przegrał z Veszprem 23:24. Wisła mogła powalczyć o ten awans. Zaliczka była niezła, ale Wisła w rewanżu nic nie pokazała. Przeciwnik z łatwością zdobywał bramki a Wisła w ataku pozycyjnym nie istniała a nawet jeśli mieli czyste pozycje to czesto je marnowali.
            hbll - jako, że cenię sobie Twoje opinie, to powtórzę pytanie. Jesteś w stanie podać te błędne decyzje sędziów z pierwszej połowy, przez które sędziowanie uważasz za
            ''skandalicznie nierówne''? Pytam o konkretne decyzje sędziów.
            • _obiektywny Zgłoś komentarz
              Przecież każdy co oglądał mecz Vardar - Wisła, wie że on wyglądał tak samo jak mecz Polska - Katar. 3 szybki kary w pierwszej połowie i sędziowie dają do zrozumienia graczom, że nie
              będą tolerować twardej obrony i każde dotknięcie rywala skończy się 2 minutami.Gdyby nie zmienili obrony na lżejszą to do przerwy byłoby z 6,7 KAR I WYNIK 19:10 i po meczu....a ILE BYŁO FAULI W ATAKU VARDARU NIE ODGWIZDANYCH ???
              • Czarek90 Zgłoś komentarz
                Jeśli weźmiemy pod uwagę cały sezon to Kirgizo-rusko-hiszpan ma 2 razy więcej bramek od Krzyśka... Co do koła to w czym Toskić ustępuje Julenowi?
                • Kurczaki Pana Józka Zgłoś komentarz
                  Bez wątpienia najłatwiejsza jest Croatia bo nie wygrywa na wyjazdach ...
                  • nadex Zgłoś komentarz
                    Jedynie PSG jest nie do przejscia.Reszte VIVE ogra z palcem w tylku.
                      Ja jednak polecam obejrzeć spotkanie na spokojnie jeszcze raz. Zrobiłem to z pierwszą połową - proszę wskazać kontrowersyjne/niewłaściwe decyzje? Przecież nawet ta kara Syprzaka
                      (pomyliło mi się z Kwiatkowskim w poprzednim poście), zdecydowanie zasłużona, komentator Laoli mówi, że Syprzak musi się ogarnąć. Albo nieuznana bramka Tiumencewa - ewidentne kroki. Więc skoro sędziowie bardzo pomagali, to dajcie przykłady 4-5 błędów na korzyść Vardara?
                      • Modafi Zgłoś komentarz
                        Viran: Muszę się z Tobą zgodzić. Przed chwilą leciała powtórka i już tak na spokojnie można stwierdzić, że Wiślacy przegrali to spotkanie sami ze sobą. A sędziowie ? Myślałem,
                        że pod tym względem będzie o wiele gorzej. Panowie, trzeba przyjąć na klatę to, że Wisła się po prostu... A z taką grą, jaką zademonstrowalí w Skopje nie było dosłownie żadnych szans, aby awansować do cwiercfinału.
                          Przecież nawet w tej pierwszej połowie sędziowie popełnili góra 2 błędy w ogóle, a poza jednym wykluczeniem, reszta dla Płocka była zasłużona, więc mówienie o przekręceniu to
                          wyjątkowa przesada. Wydaje mi się, że to klasyczna sytuacja, gdzie człowiek spodziewa się kontrowersji, kibice drużynie która miałaby być dotknięta tymi kontrowersjami - i widzi je tam, gdzie ich nie było. Jakie konkretnie błędy na korzyść Vardaru popełnił sędzia? 2 minuty dla Syprzaka, co jeszcze? Rok temu awans na boisku Vardara wywalczył Flensburg, więc już bez przesady, że nie można tam nawet powalczyć...
                          • endriu122 Zgłoś komentarz
                            Fachowcy z forum już wszystko wiedzą,a nawet wiedzą więcej.Ocenianie drużny po jednym meczu(słabym-Kielce u siebie,świetnym-Wisła u siebie)nie ma najmniejszego sensu.Kolejny mecz
                            weryfikuje wszystko,i można popadać ze skrajności w skrajność.Kielce grają dalej bo takie były założenia,to że nie wszystkim pasuje styl w jakim to osiągnęli nie ma najmniejszego znaczenia.Czy wszystkie mędrusie wiedzą jak zagrają w kolejnym meczu?