Udany rewanż Kipera (relacja)

Nadkomplet publiczności obejrzał spotkanie Focus Park Kiper z Zagłębiem Lubin. Kibice wyszli z sali bardzo zadowoleni: po pierwsze ich drużyna wygrała, a po drugie obejrzeli emocjonujące widowisko. Tym samym piotrkowianie zrewanżowali się lubinianom za porażkę w pierwszym meczu.

Zaczęło się jednak źle dla gospodarzy. Dwie pierwsze bramki zdobyli goście i było 0:2. Kibice Focusa mogli się cieszyć dopiero w 6 minucie, gdy trafił rekonwalescent Sebastian Różański. Kolejne 4 minuty należały jednak do Zagłębia, który w tym okresie kontrolował grę. 2:5 i niepokój wśród piotrkowian, którzy obawiali się powtórzenia sytuacji z niedawnego meczu z Azotami Puławy. Od 12 minuty przy stanie 3:7 Focus Park zaczął grać jednak lepiej i na efekty nie trzeba było długo czekać. 8 minut później był już remis (10:10). W 23 minucie gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (12:11). Była szansa na powiększenie przewagi, ale dwukrotnie nie trafił Dominik Płócienniczak. Ostatecznie po emocjonującej końcówce na tablicy wyników pojawił się rezultat 14:14. W Zagłębiu szczególnie groźni byli Adrian Anuszewski i Tomasz Kozłowski, a w Kiperze Arkadiusz Miszka.

Druga połowa to popisowa gra Dmitro Zińczuka, który trafiał z każdej pozycji oraz bramkarza Tomasz Matulskiego. To dzięki ich grze piotrkowski zespół dyktował warunki gry. W Zagłębiu tymczasem coś się zacięło. W 40 minucie był jeszcze remis 19:19, ale kolejne 4 bramki rzucili gospodarze. Przewaga 3-4 bramek dla Focusa utrzymywała się do 57 minuty, gdy Tomczak trafił na 29:27. Wtedy to nadzieja wstąpiła w serca lubinian. Dwa czynniki zdecydowały jednak o tym, że punkty zostały w Piotrkowie. Na 2 minuty zszedł Morawski, a Matulski obronił piłkę, którą goście już widzieli w siatce. Ostatecznie Focus Park Kiper wygrał 30:28.

W piotrkowskiej drużynie zadebiutował pozyskany z Wisły Płock, Bartosz Świerad. Nie udało mu się jednak ani razu trafić do bramki rywala. W 55 minucie mecz został przerwany na 10 minut. Na trybunach zasłabł bowiem jeden z kibiców. Z hali Relax zabrało go pogotowie, wcześniej jednak musiał być reanimowany przez znajdującego się na spotkaniu, lekarza.

Focus Park-Kiper - Zagłębie Lubin 30:28 (14:14)

Focus Park Kiper: Matulski - Miszka 8, Bodasiński 1, Jankowski, Kempys 1, Zińczuk 8, J. Płócienniczak 2, P. Matyjasik 6, D. Płócienniczak 1, Świerad, Różański 3.

Zagłębie: Malcher, Zaprutko - Paweł Adamczak 4, Anuszewski 7, Morawski 1, Kieliba 2, Skalski, Kozłowski 5, Niedośpiał 3, Tomczak 6.

Czerwona kartka: Morawski (Zagłębie).

Widzów: 1100.