Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Turniej majowy: Kadra wraca do Krakowa po trzydziestu siedmiu latach

Blisko 37 lat mija od ostatniego występu szczypiornistów reprezentacji Polski w stolicy Małopolski. Okres oczekiwania ma się już ku końcowi, za tydzień bowiem w Krakowie wystartuje trzydniowy turniej.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Majowe zmagania będą dla naszej kadry ważnym sprawdzianem. Rywalizacją z ekipami Rumunii, Brazylii oraz Egiptu Biało-Czerwoni zainaugurują przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Polsce. To właśnie w stolicy Małopolski Polacy rozgrywać będą swoje spotkania podczas czempionatu Starego Kontynentu, majowe zmagania będą więc dla nich przetarciem przed najważniejszą imprezą w historii polskiego szczypiorniaka.


Kadrowicze zgrupowanie w Krakowie rozpoczną we wtorek 28 kwietnia. Reprezentacja Polski powraca do Grodu Kraka po blisko trzydziestu siedmiu latach - w lipcu 1978 r. podopieczni Jacka Zglinickiego wygrali wówczas turniej o Puchar Manifestu Lipcowego. W naszej drużynie grała wówczas plejada gwiazd z Jerzym KlempelemAlfredem Kałuzińskim na czele.

-  Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli zagrać w Krakowie na tej pięknej hali. Liczymy, że publiczność dopisze i będzie nas gorąco dopingowała podczas meczów. To dla nas ważny test organizacyjny i sportowy, będziemy robili wszystko by wygrać wszystkie trzy mecze i zadowolić kibiców - powiedział podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami z Krakowa Piotr Masłowski.

Biało-Czerwoni w Tauron Arenie Kraków zmierzą się z Rumunią (piątek, 1 maja) oraz Egiptem (sobota, 2 maja). Trzeciego dnia rywalizacja przeniesie się do katowickiego Spodka, gdzie nasza drużyna zagra z Brazylią (3 maja).

Zmagania w Krakowie będą dla kibiców okazją do wygrania biletów na mecze Polaków podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wszystko to związane jest z akcją "Idziemy na rekord". Jeżeli jedno ze spotkań Biało-Czerwonych pod Wawelem zobaczy rekordowa liczba osób (aktualny rekord to 10,5 tys.), to obecni w hali kibice będą mieli szansę na wygranie 100 biletów na mecze kadry podczas Men's EHF Euro 2016.

Całodniowe bilety na te wydarzenia można nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

Terminarz turnieju

01.05.2015 (Kraków)
17:30, Egipt - Brazylia
20:00, Polska - Rumunia

02.05.2015 (Kraków)
17:30, Rumunia - Brazylia
20:00, Polska - Egipt

03.05.2015 (Katowice)
14:30, Egipt - Rumunia
17:00, Polska - Brazylia

Kraków i Katowice zapraszają na majówkę z gwiazdami piłki ręcznej

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×