Jutrzenka rozbita w Nowym Sączu - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Jutrzenka Płock

Piłkarki ręczne z Płocka przyjechały do Nowego Sącza, by poprawić swoją sytuację w tabeli. Ich nadzieje okazały się płonne, bowiem do domu wróciły bez żadnej zdobyczy punktowej.

Marcin Rogowski

Sądeczanki, które utrzymane zapewniły sobie w zeszłym tygodniu, przystąpiły do meczu bez żadnego obciążenia psychicznego. W zupełnie innej sytuacji były zawodniczki z Płocka, bowiem one nadal muszą drżeć o ligowy byt. Różnica ta była widoczna od początku spotkania. Podopieczne Włodzimierza Strzelca szybko objęły prowadzenie które w 13. minucie, po trafieniu Sylwii Sroki, wyniosło 7 bramek (wynik 8:1). Dopiero wtedy szczypiornistki Jutrzenki zabrały się do odrabiania strat. Szło im to bardzo opornie, ponieważ gospodynie dobrze spisywały się w defensywie. Jednak płocczanki zdołały zbliżyć się do rywalek, dzięki czemu na przerwę schodziły przy wyniku 14:9.

Od początku drugiej połowy trener Tomasz Popis nakazał swoim podopiecznym grać systemem 4-2 w obronie. Efektem tego było zmniejszenie strat (wynik 18:15), ale także gra 3 na 6, w skutek łapania dwuminutowych kar. Gospodynie niezrażone takim obrotem spraw cały czas grały swoją piłkę, dzięki czemu w przeciągu pięciu minut znów prowadziły pięcioma bramkami (wynik 22:17). W tym okresie brylowały Natalia Bodziony i Jolanta Kamińska. Później do tej dwójki dołączyła Marzena Cempa, co spowodowało, że przewaga sądeczanek jeszcze wzrosła. Podłamane przyjezdne próbowały jeszcze się odgryźć, ale na niewiele się to zdało i mecz zakończył się rezultatem 32:23 na korzyść gospodyń.

Najskuteczniejszymi szczypiornistkami na parkiecie były Marzena Cempa i Karolina Mokrzka. Pierwsza z nich 11 razy trafiała do siatki rywalek, a druga  uczyniła to ośmiokrotnie. Dzięki wygranej zawodniczki z Nowego Sącza utrzymały siódmą lokatę w tabeli. Natomiast płocczanki w ostatniej kolejce muszą wygrać, aby uniknąć degradacji do drugiej ligi. Ich rywalem będzie MKS AZS UMCS Lublin.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Jutrzenka Płock 32:23 (14:9)

Dwójka: Kamieniarz, Czop, M. Błaszczyk - Kawa 2, Cempa 11 (3/4), A. Błaszczyk, Bodziony 5, Sroka 5, Kulig 3, Prechitko, Olejarczyk 1, Kamińska 4, Fecko, Waligóra 1, Solodovnyk.
Kary: 14 min. (Kawa, Cempa, Solodovnyk - 4 min., Kamińska - 2 min.).
Karne: 3/4.

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak - Pawłowska, Jasińska, Waszkiewicz, Mokrzka 8 (4/4), Dudek, Salamandra 1, Kwasiborska 2, Homonicka, Stasiak 4, Krysiak 3, Rędzińska 5.
Kary: 10 min. (Krysiak - 4 min., Jasińska, Waszkiewicz, Mokrzka -2 min.).