PGNiG Superliga Mężczyzn: KS Azoty Puławy z brązowymi medalami! (wynik)

KS Azoty Puławy brązowym medalistą mistrzostw Polski w sezonie 2014/15! Podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali w sobotę Pogoń Szczecin 41:29 i w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrali 3:1.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Puławska drużyna w sobotnim spotkaniu nie dała swym rywalom najmniejszych szans. Podobnie jak i w piątek, Azoty rywalizację rozpoczęły od solidnego uderzenia, już w 3. minucie wygrywając 4:0, a po kwadransie zawodów prowadząc 11:4.
Wysoka zaliczka wywalczona już w pierwszych minutach spotkania wystarczyła, by gracze trenera Ryszarda Skutnika bez żadnych kłopotów kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Do przerwy Azoty prowadziły 18:12, a po przerwie kontynuowały dobrą passę, utrzymując co najmniej pięciobramkową przewagę.

Po zmianie stron goście ze Szczecina próbowali nawiązać walkę i odrobić choć część strat, ale puławianie nie pozwolili wyrwać sobie wygranej z rąk. Ostatni kwadrans spotkania gospodarze wygrali 13:8, w całym meczu triumfując zaś 41:29.

Dla Azotów to pierwszy w historii medal mistrzostw Polski. Wcześniej zespół z Lubelszczyzny trzykrotnie kończył zmagania na 4. miejscu.

KS Azoty Puławy - Pogoń Szczecin 41:29 (18:12)
Stan rywalizacji: 3:1 dla Azotów (do trzech zwycięstw).

Najwięcej bramek: dla Azotów - Przemysław Krajewski, Nikola Prce, Jan Sobol - po 7, Rafał Przybylski 5; dla Pogoni - Paweł Krupa, Wojciech Zydroń - po 6, Łukasz Gierak 5.