MMTS bliżej siódmego miejsca - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - SPR Chrobry Głogów

W pierwszym meczu o siódmą lokatę na koniec sezonu MMTS Kwidzyn podejmował SPR Chrobrego Głogów. Znacznie bliżej tej pozycji są po pierwszym starciu kwidzyniacy.

Jarosław Kowalski
Początek meczu był wyrównany, a jego wynik otworzył Krzysztof Tylutki. Gospodarze na pierwsze prowadzenie wyszli w 7. minucie za sprawą Aleksandra Kryszenia (3:2). Jak się okazało MMTS już do końca spotkania go nie oddał. Przez większość pierwszej połowy rezultat oscylował wokół remisu, ale to cały czas miejscowi mieli jednego, dwa gole więcej. Dopiero w 25. minucie po kontrataku Grzegorz Szczepański wyprowadził swój zespół na trzy bramki przewagi (13:10). To właśnie szybko rozgrywane akcje były siłą kwidzyniaków w tym pojedynku. Taka też różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 17:14.
Początek drugiej połowy należał do zespołu z Głogowa. W ciągu pierwszych siedmiu minut tylko raz bramkarz Chrobrego zmuszony był do wyjmowania piłki z siatki, podczas gdy po drugiej stronie miało to miejsce czterokrotnie i na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. W tym momencie nastąpiło przebudzenie MMTS-u, który w przeciągu trzech kolejnych minut zdobył cztery gole z rzędu nie tracąc żadnego.

Spory udział w tym miał młody golkiper gospodarzy Marcin Kochański, który odbił w tym czasie kilka rzutów. Gospodarze sukcesywnie zaczęli odjeżdżać rywalom i w pewnym momencie mieli już dziewięć trafień przewagi (32:23) po rzucie Antoniego Łangowskiego. Głogowianie zerwali się w końcówce i rzucili cztery gole z rzędu, ale w ostatniej minucie MMTS odpowiedział dwoma i dzięki temu zwyciężył 34:27, co stanowi solidną zaliczkę przed rewanżem w Głogowie.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 34:27 (17:14)

MMTS:  Dudek, Kiepulski, Kochański - Seroka 7, Kryszeń 6, Klinger 4, Szczepański 4, Łangowski 3, Nogowski 2, Zadura 2, Jędrzejewski 1, Mroczkowski 1, Peret 1, Pilitowski 1, Potoczny 1, Sadowski 1.