Trzy lublinianki zadebiutują w pierwszoligowym MKS-ie AZS UMCS

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Trzy młode zawodniczki z lubelskich klubów w przyszłym sezonie zadebiutują w pierwszoligowym MKS-ie AZS UMCS Lublin. W kadrze ma pozostać trzon zespołu z minionego sezonu.

Miniony sezon był bardzo trudny dla MKS-u AZS UMCS Lublin. Drużyna prowadzona przez Izabelę Puchacz zajęła ostatecznie dziesiąte miejsce, z punktem przewagi nad przedostatnią Jutrzenką Płock. Trenujące w lubelskim zespole zawodniczki będą bogatsze o doświadczenia z minionych rozgrywek. [ad=rectangle] W pierwszoligowej drużynie z Lublina, będącej bezpośrednim zapleczem mistrza Polski - MKS-u Selgros Lublin, mają zostać niemal wszystkie zawodniczki reprezentujące ten klub w minionym sezonie. Tradycyjnie drużyna w niektórych spotkaniach będzie też wzmacniana przez szczypiornistki, które mają mniej szans na występy w PGNiG Superlidze.

Lublinianki w ostatnim czasie testowały kilka młodych szczypiornistek, które wystąpiły w barwach MKS-u AZS UMCS w Akademickich Mistrzostwach Polski. Do zespołu dołączą trzy zawodniczki reprezentujące dotychczas inne kluby z tego miasta, dla których przyszły sezon ma być pierwszym w I lidze.

Do MKS-u AZS UMCS dołączą trzy rozgrywające. Pierwszą z nich jest urodzona w 1995 roku środkowa Aleksandra Jakubaszek z klubu UKS Roxa. Ponadto w barwach MKS-u AZS UMCS zagra jej rówieśniczka Eliza Piotrowska z SKF-u Sprinter, występująca zazwyczaj na lewym rozegraniu, a także rok młodsza praworęczna rozgrywająca Ilona Jadach, dotychczas grająca w juniorkach MKS-u.

Źródło artykułu: