Turniej w Gdańsku: Start Elbląg powalczy o 5. miejsce

Zgodnie z oczekiwaniami Start Elbląg rozgromił Egle Wilno 39:18. Dla zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego było to pierwsze zwycięstwo podczas gdańskiego turnieju.

Michał Gałęzewski
W piątek drużyny z Elbląga i z Wilna przegrały po dwa mecze. Z dużo lepszej strony pokazały się jednak podopieczne Andrzeja Niewrzawy, które walczyły z zespołami z Gdyni i z Mostu. Dla młodych Litwinek turniej w Gdańsku jest okazją do sprawdzenia się z dużo lepszymi od siebie zawodniczkami.
Nieoczekiwanie jednak początek spotkania pomiędzy Startem, a Egle był wyrównany. Co prawda w 6. minucie było 5:1 dla elblążanek, ale trzy kolejne bramki rzuciły szczypiornistki z Litwy. Po trafieniu najskuteczniejszej zawodniczki Egle - Rity Repeckaite, na tablicy wyników widniał rezultat 5:4.

Od tego czasu na boisku istniał już tylko Start. Skuteczne były Magdalena Balsam oraz Joanna Waga i po siedmiu bramkach z rzędu, drużyna z PGNiG Superligi prowadziła już 12:4. Do końca pierwszej połowy Start kontrolował wynik i ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 19:11.

Od początku drugiej połowy wilnianki starały się dotrzymać kroku bardziej doświadczonym zawodniczkom. W 51. minucie Start prowadził 29:18 i ekipa z Elbląga urządziła sobie trening strzelecki. Do końca spotkania czwarty zespół ubiegłego sezonu zdobył dziesięć bramek nie tracąc żadnej i ostatecznie zwyciężył 39:18.

Start Elbląg - Egle Wilno 39:18 (19:11)

Start: Szywierska, Sielicka - Balsam 7, Lisiecka 5, Waga 4, Dankowska 4, Jędrzejczyk 4, Szopińska 4, Świerżewska 3, Andrzejewska 2, Matuszczyk 2, Gierej 1, Kwiecińska 1, Muchocka 1, Pinda 1 oraz Romanowicz.
Kary: 0 min.
Karne: 4/4.

Egle: Kosiakaite, Stukaite - Repeckaite 6, Spone 3, Zenkovaite 3, Norvilyte 2, Nadzeikaite 2, Sadauskaite 2 oraz Cizaite, Bareikyte, Jonaityte, Makovskyte, Perevkyte.
Kary: 8 min. (Nadzeikaite 4 min., Spone 2 min., Zenkovaite 2 min.).