Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

12 zespołów wystąpi w IV grupie II ligi mężczyzn. Zagrają trzy ekipy z Kielc, Kraków bez przedstawiciela w II lidze

Trzy zespoły z Kielc zagrają w przyszłym sezonie w II lidze. W IV grupie wystąpią też rezerwy Azotów, natomiast zabraknie Wandy Kraków. Będą w niej rywalizować dwie ekipy grające ostatnio w I grupie.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Już wcześniej podano skład trzech z czterech grup. Spośród nich nie wycofał się żaden zespół. W II lidze zagrają natomiast spadkowicze - ŚKPR Świdnica, AZS UZ Zielona Góra, MKS Henri Lloyd Brodnica i AZS AWF Biała Podlaska. Beniaminkami będą natomiast KS Polonia Środa Wlkp., TS Zew Świebodzin, Borowiak Czersk, Stal Gorzów, KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka i MUKS Czarni Regimin.


Jako ostatni skład skompletowała IV grupa, w której w ubiegłym sezonie grały zespoły z województw śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. W ubiegłym sezonie grupa ta liczyła zaledwie dziewięć drużyn. Teraz będzie ich dwanaście. Do I ligi awansował MOSiR Bochnia, a z rozgrywek wycofała się Wanda Kraków. Oznacza to, że miasto-gospodarz Euro 2016 podczas trwania tego turnieju nie będzie miał swojego przedstawiciela nawet w trzeciej klasie rozgrywkowej.

Do IV grupy dokooptowano pięć nowych zespołów. Dwa z nich w ubiegłym sezonie grały w I grupie organizowanej przed Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej. ASPR Zawadzkie zajął w niej drugie miejsce i walczył w barażach o awans, natomiast Orlik Brzeg zajął ostatnią pozycję i gdyby nie możliwość gry w IV grupie, w kolejnym sezonie grałby w III lidze.

W IV grupie II ligi zagrają też trzy inne zespoły. Pierwszy z nich - MKKS Gloria Katowice w ubiegłym sezonie grał w Śląsko-Opolskiej III Regionalnej Lidze Mężczyzn, w której zajął dziewiąte miejsce na dziesięć drużyn, jednak rywale klubu ze stolicy Górnego Śląska nie wyraziły chęci gry w II lidze. Swoje rezerwy do II ligi wystawiły też Azoty Puławy - będzie to czwarta drużyna mająca swój drugi zespół na tym szczeblu ligowym po Zagłębiu Lubin, Wybrzeżu Gdańsk i SMS-ie ZPRP Gdańsk. Swój zespół do tej klasy rozgrywkowej wystawił też KU AZS Uniwersytetu Kieleckiego. Oznacza to, że Kielce w II lidze będą miały aż trzech przedstawicieli.

Skład IV grupy II ligi:
ASPR Zawadzkie  (przeniesiony z I grupy)
Grunwald Ruda Śląska
Orzeł Przeworsk
Vive Tauron II Kielce
AZS Politechnika Świętokrzyska
Wisła Sandomierz
Zagłębie Sosnowiec
MKS Biłgoraj
MKKS Gloria Katowice
KS AZS Uniwersytetu Kieleckiego
Azoty II Puławy
Orlik Brzeg

Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

15 stycznia:
20:30 Tunezja - Polska 28:30

17 stycznia:
20:30 Polska - Hiszpania

19 stycznia:
20:30 Brazylia - Polska

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
 • zawas Zgłoś komentarz
  Ja jednak jestem pewien, że żadne zabiegi nie pomogą, gdy nie pokaże się swojej wyższości na parkiecie.ASPR został "z góry " przeniesiony ,bo to "góra" decyduje o podziale grup- mają
  Czytaj całość
  moc decyzyjną.
  • emkaesiak123 Zgłoś komentarz
   Prawda jest taka, że to sam ASPR zabiegał o grę w IV grupie a nie został "z góry" przeniosiony. Poza tym jest to dość sprytny zabieg drużyny ASPR-u, ponieważ o awans z grupy IV będzie
   Czytaj całość
   na pewno łatwiej niż ze swojej macierzystej ligi, gdzie czekał już ŚKPR Świdnica czy AZS Zielona Góra. Tutaj tak mocnych rywali nie widać, więc i o awans będzie łatwiej.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×