Sparingowo: Reprezentacja Chin dała lekcję beniaminkowi PGNiG Superligi

UKS PCM Kościerzyna przegrał z reprezentacją Chin 21:31. Beniaminek PGNiG Superligi w pierwszej połowie potrafił trzymać dystans do rywala. W drugiej części spotkania przewaga Chinek była znaczna.

Michał Gałęzewski
Po turnieju w Gdańsku, drużyna z Kościerzyny zmierzyła się z będącą na zgrupowaniu w Polsce reprezentacją Chin. Zawodniczki z najludniejszego kraju świata zagrają jeszcze z Energą AZS w Koszalinie oraz na turnieju w Elblągu.
Początek meczu był wyrównany. - W pierwszej połowie graliśmy dobrze. Staraliśmy się trzymać rywalek, które mają bardzo dobre warunki fizyczne. W drugiej połowie siedliśmy. Brakowało nam lewej strony, bo potrzebujemy wzmocnień, szczególnie na lewym skrzydle - powiedział Dariusz Męczykowski, trener UKS-u PCM.Aż siedem bramek dla gospodyń rzuciła Paulina Wasak. Z dobrej strony pokazały się też Dominika Brzezińska, Patrycja Wójcik, czy Agnieszka Białek. - Chinki mają potężne możliwości. To perspektywiczny zespół z bardzo szybkimi skrzydłowymi - dodał Męczykowski.
UKS PCM przegrał z Chinkami (fot. Paweł Godlewski) UKS PCM przegrał z Chinkami (fot. Paweł Godlewski)
UKS PCM Kościerzyna - Reprezentacja Chin 21:31 (13:15) UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Brzezińska, Liskowska - Wasak 7, Wójcik 2, Mokrzka 2, Ziółkowska 2, Sus 2, Górna 1, Jakubowska 1, Belter 1, Maszota 1, Borysławska 1, Białek 1 oraz Dzienisz.