PGE Stal Mielec planuje kolejne sparingi. "Chciałbym zagrać jeszcze dwa mecze"

Udział w Memoriale im. Antoniego Weryńskiego był dla PGE Stali Mielec kolejnym testem przed sezonem 2015/16. Zespół w planach ma jeszcze jeden sparing, ale trener Jednoróg szuka kolejnych rywali.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Piątkowe i sobotnie mecze memoriału im. Antoniego Weryńskiego były dla mieleckiego zespołu sprawdzianami numer pięć i sześć w trakcie okresu przygotowawczego. Pierwotnie PGE Stal miała mieć za sobą już dziesięć meczów kontrolnych, jednak zważywszy na kontuzje Czeczeńcy odwołać musieli wyjazd na turniej do Puław, a potem z tego samego powodu do Mielca nie przyjechał SPR Tarnów.
Trener Stali, Tadeusz Jednoróg, żałuje, że jego drużyna nie rozegrała większej liczby meczów sparingowych. - Planowałem dużo więcej gier niż rozegraliśmy. Zważywszy na te zmiany w składzie i to ilu młodych chłopców mamy w drużynie, potrzebujemy grać jak najwięcej. Z drugiej jednak strony, w naszej sytuacji kadrowej i zdrowotnej, tych meczów i tak udało się trochę rozegrać - stwierdza Jednoróg.

Mielczanie ligowe rozgrywki rozpoczną już za niespełna dwa tygodnie, na ten okres zaplanowany mają jednak zaledwie jeden sparing z SRS Czuwajem Przemyśl. Trener Jednoróg szuka jeszcze kolejnych rywali dla swojego zespołu.

- Do ligi pozostało jeszcze trochę czasu, w związku z czym prowadzę rozmowy z kolegami po fachu, by przeprowadzić jakieś sparingi. Chciałbym rozegrać jeszcze dwa mecze. Nie jest to jednak łatwe, bowiem każdy zespół ma już ustalony kalendarz gier i musimy dopasować się do tego - dodaje.

Stal w sześciu rozegranych w trakcie przygotowań do sezonu 2015/16 meczach zanotowała trzy zwycięstwa i trzy porażki. Mielczanie pokonywali pierwszoligowych rywali, przegrane zanotowali z kolei z Tatranem Preszów i ZTR-em Zaporoże.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×