MŚ: Rywale polskich szczypiornistów wygrali turniej w Skopje

Już za kilka dni w Chorwacji rozpoczną się MŚ w piłce ręcznej mężczyzn. Polscy szczypiorniści w pierwszej rundzie tej imprezy zagrają m.in. z Macedonią. Zespół z Bałkanów przez ostatnie dni przygotowywał się w Skopje do zbliżającego się mundialu.

W tym artykule dowiesz się o:

Macedończycy byli gospodarzami międzynarodowego Turnieju Bożicen. Udział w min wzięli także szczypiorniści Arabii Saudyjskiej oraz Czarnogóry. W pierwszy dzień imprezy miejscowi pokonali drużynę z Azji w stosunku 27:20 (17:9).

W weekend Macedonia zmierzyła się z Czarnogórcami. Od samego początku meczu przewagę mieli gospodarze. W 7. minucie prowadzili oni w stosunku 7:2. Po kwadransie gry na tablicy widniał wynik 11:6. Trzeba wspomnieć, iż w tym czasie na parkiecie znakomicie współpracował ze sobą tercet Kirił Lazarov - Naum Mojsoski - Nikola Markoski. W dalszej części spotkania macedoński selekcjoner, Ilija Temelkovski zaczął eksperymentować ze składem. W 19. minucie przewaga gospodarzy stopniała do dwóch bramek (12:10). Macedończycy schodzili na przerwę prowadząc 18:16.

Po zmianie stron miejscowi znowu zaczęli wypracowywać przewagę. W 45. minucie podopieczni Temelkovskiego prowadzili 27:20. Jednak wtedy obudzili się Czarnogórcy, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu i do wyrównania brakowało im tylko trzech trafień. Końcówka należała do Macedonii, która ostatecznie odniosła zwycięstwo 32:27. Rywale Polaków wywalczyli w ten sposób 1. miejsce w Turnieju Bożicen. Najwięcej goli dla gospodarzy zdobyli Kirił Lazarov (10 trafień przy 14 strzałach) i Naum Mojsoski (5 bramek przy 6 próbach zaskoczenia golkipera przeciwników). W zespole Czarnogóry najwięcej razy piłkę w siatce umieścił Žarko Marković. Zawodnik MKB Veszprém zdobył 9 bramek.

Macedonia - Czarnogóra 32:27 (18:16)

Macedonia: Ristovski (10 obron), Angelov (12 obron, w tym 2 rzuty karne), Mitrevski - М. Stoiłov, Nedanovski, S. Stoiłov, Alusevski 1, К. Lazarov 10, Мitkov 1, Temelkov 2, Mirkulovski 2, Markoski 2, Z. Mojsoski, Jović 3, N. Mojsoski 5, Dimovski 1, F. Lazarov 4, Makaloski 1, Gorgonsoki, Stojanović 1.

Czarnogóra: Doknić (3 obrony, w tym 1 rzut karny), Kosanović (3 obrony) - Rakčević 3, Pejović, Svitlica 2, Milašević 1, Sevaliević 2, Ž. Marković 9, Drašković, Mrvaljević 5, Roganović 2, I. Marković 5, Rudović, Melić, Grbović, Bakić.

Karne: 2 wykorzystane/4 podyktowane - 2/4.

Kary: 4 minuty - 2 minuty.