Bez niespodzianki w Jeleniej Górze. Energa AZS rozbiła KPR

W ramach 2. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, KPR Jelenia Góra zmierzył się z Energą AZS. W stolicy Karkonoszy obyło się bez sensacji. Koszalinianki zdobyły komplet punktów, wygrywając na wyjeździe 36:25.

Małgorzata Boluk

Początek meczu nie zapowiadał pewnej wygranej Energi AZS. Publiczność zgromadzona w Jeleniej Górze oglądała bardzo zacięte zawody. Wynik pojedynku otworzyła Dominika Grobelska, na co w tempo odpowiedziała Walentyna Niesciaruk. Gra "bramka za bramkę" trwała jedynie do dziesiątej minuty. Później inicjatywę przejął zespół prowadzony przez szkoleniowców Anitę Unijat i Edwarda Jankowskiego.

Najbardziej we znaki jeleniogórskiej defensywie dawały się Katarzyna Kołodziejska oraz Hanna Sądej. Po kwadransie drużyna gości prowadziła w stolicy Karkonoszy już różnicą pięciu bramek. KPR starał się trzymać wynik, ale ponownie do głosu doszedł duet Kołodziejska-Sądej, który podwyższył przed przerwą zaliczkę Akademiczek do ośmiu oczek.

Po zmianie stron Energa nie spuszczała z tonu i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. W 42. minucie KPR Jelenia Góra tracił do koszalinianek już jedenaście trafień. Ekipa trener Alicji Łukasik nie zamierzała jednak zwieszać głów i ruszyła do odrabiania strat, w czym bardzo pomogła Anna Mączka. Dzięki rozgrywającej dystans dzielący drużyny stopniał do siedmiu bramek, ale końcówka spotkania należała już do przyjezdnych. Wynik ustaliła z rzutu karnego Małgorzata Trawczyńska i drugie zwycięstwo Akademiczek w sezonie 2015/2016 stało się faktem.

KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 25:36 (9:17)

KPR: Pękalska, Hoffman, Janik - Nowicka 3, Bielecka, Grobelska 6, Mączka 5, Tomczyk 1, Uzar 3, Jasińska 2, Oreszczuk 1, Bilenia 1, Michalak 3/3.