Kolejny debiut i wysokie zwycięstwo Vive Tauronu Kielce

Mistrzowie Polski, zawodnicy Vive Tauronu Kielce rozbili Chrobrego Głogów w meczu 4. kolejki PGNiG Superligi. O wysokim zwycięstwie kielczan zdecydował świetny początek drugiej połowy.

Aneta Szypnicka-Staniec

Głogowianie przyjechali do stolicy województwa świętokrzyskiego w mocno okrojonym składzie. W protokole meczowym znalazło się tylko jedenastu zawodników Chrobrego, zabrakło kontuzjowanych Tomasza Rosińskiego, Kamila Sadowskiego oraz wracających do zdrowia Mariusza Gujskiego i Rafała Biegaja.

Gospodarze wystąpili bez zmagającego się z lekkim urazem Mateusza Kusa i odpoczywającego Ivana Cupicia. W składzie na mecz znalazł się za to Michał Grabowski - kolejny po Bisie i Bulskim wychowanek kieleckiego klubu, który od tego sezonu trenuje z pierwszym zespołem.

Obie drużyny zaczęły bardzo nerwowo, gracze popełniali sporo błędów i żaden nie był w stanie rzucić pierwszej bramki. W 4. minucie stuprocentowej szansy nie wykorzystał Karol Bielecki, który zmarnował rzut karny. Chwilę później wynik meczu otworzył Bartosz Jurecki, ale natychmiastowo odpowiedział mu brat Michał Jurecki. Początek spotkania był bardzo wyrównany i wynik oscylował wokół remisu. Kielczanie po raz pierwszy na dwubramkowe prowadzenie wyszli w 11. minucie (5:3), wtedy też o czas dla swojego zespołu poprosił trener Piotr Zembrzuski. Uwagi szkoleniowca pomogły, bo głogowianie znów złapali kontakt bramkowy z gospodarzami.

Żadna z drużyn nie ustrzegła się jednak błędów i momentami na parkiecie było bardzo chaotycznie. Obie ekipy tylko w pierwszej połowie zmarnowały po dwa rzuty karne, ale były także nieskuteczne w ataku pozycyjnym. Dobrze w zespole z Kielc spisywał się Krzysztof Lijewski i to dzięki jego bramkom kielczanie powoli zaczęli budować swoją przewagę.

Ostatnie minuty pierwszej części meczu zdecydowanie lepiej rozegrali żółto-biało-niebiescy, którzy powiększyli swoje prowadzenie do siedmiu trafień i po trzydziestu minutach gry wygrywali 17:10.

Przed przerwą kielczanie zanotowali serię trzech trafień z rzędu, ale na początku drugiej części meczu dorzucili jeszcze pięć bramek i ich przewaga urosła do dwunastu oczek. Pierwsze trafienie w drugiej połowie dla gości zdobył dopiero w 36. minucie Ignacy Bąk.

Wysoka przewaga pozwoliła graczom Vive na spokojne kontrolowanie spotkania. W 45. minucie Talant Dujszebajew oddelegował do gry młodego Michała Grabowskiego, który kilkanaście minut później zdobył ładną bramkę z kontrataku. W protokole meczowym zapisał się także inny wychowanek kieleckiego zespołu - Bartłomiej Bis. W 53. minucie o czas poprosił trener Zembrzuski, ale jego uwagi nie mogły już przynieść zmiany obrazu gry - mistrzowie Polski bez większych problemów utrzymali swoją przewagę i ostatecznie wygrali 33:23.

Vive Tauron Kielce - Chrobry Głogów 33:23 (17:10)

Vive: Sego - Vujović 2, Grabowski 1, Jurecki 3, Tkaczyk 3/1, Reichmann 4, Aguinagalde 3/1, Bielecki, Jachlewski 1, Strlek 2, Bis 1, Lijewski 7, Buntić 4/2, Zorman 2.