Pierwsza wygrana beniaminka. AZS Łączpol AWFiS pokazał klasę w meczu z Ruchem

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego zagrały tym razem lepiej w obronie i zwyciężyły 33:24.

Michał Gałęzewski

Przed sobotnim spotkaniem w lepszej sytuacji były zawodniczki z Chorzowa, które miały na swoim koncie dwa punkty za zwycięstwo z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Gdańszczanki wciąż czekały na pierwsze zwycięstwo po porażkach z Vistalem i w Nowym Sączu. Od początku spotkania w obu ekipach królował atak.

Żaden zespół nie potrafił przez długi czas wyjść na wyższe prowadzenie niż różnicą jednej bramki. Od ósmej minuty, gdy na listę strzelców wpisała się zdobywczyni jedenastu bramek Lidia Żakowska, to gospodynie były na minimalnym prowadzeniu. W końcu spragnione pierwszych punktów podopieczne Jerzego Cieplińskiego zaczęły przeważać. Zaznaczyły to w samej końcówce.

Gdańszczanki w ciągu ostatnich trzech minut rzuciły aż pięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Dobrze grały skrzydłowe - Katarzyna Pasternak i Hanna Strzałkowska. Wynik pierwszej połowy rzutem na 20 sekund przed końcem ustaliła Strzałkowska i AZS Łączpol AWFiS prowadził różnicą pięciu trafień.

Druga połowa wyglądała już inaczej. Pomiędzy słupkami gdańskiej drużyny lepiej spisywała się Dorota Dobrowolska, a po tym jak kilka prostych błędów popełniły zawodniczki z Górnego Śląska, przewaga gospodyń po trafieniu Katarzyny Skoniecznej, AZS Łączpol AWFiS prowadził w 44. minucie 23:16.

W samej końcówce gdańszczanki ponownie zaczęły powiększać swoją przewagę, a KPR Ruch był podłamany i nie stwarzał zagrożenia dla lepiej dysponowanych gospodyń. Spotkanie zakończyło się rezultatem 33:24, a jego wynik ustaliła Marta Tomczyk rzutem w ostatnich sekundach. - Byłyśmy zmobilizowane i wiedziałyśmy, że musimy w końcu wygrać o zdobyć dwa punkty, które będą potrzebne przed kolejnymi meczami - oceniła Tomczyk.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Ruch Chorzów 33:24 (17:12)

AZS Łączpol AWFiS: Sielska, Dobrowolska - Skonieczna 5, Strzałkowska 5, Siódmiak 4, Stachowska 4, Dąbrowska 4, Pasternak 4, Tomczyk 4, Karwecka 1, Osadcza 1, Ciura 1 oraz Lipska.
Karne: 4/6.
Kary: 6 min.

KPR Ruch: Montowska, Ciesiółka - Żakowska 11, Rodak 5, Benducka 3, Beczek 2, Jasinowska 1, A.Drażyk 1, Tracz 1 oraz Krzymińska, Doktorczyk, Masłowska, M.Drażyk.
Karne: 4/6.
Kary: 16 min.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 6 min. (Dąbrowska 2 min., Skonieczna 2 min., Strzałkowska 2 min.), KPR Ruch - 16 min. (Jasinowska 6 min. - cz.k.Benducka 4 min., Krzymińska 4 min., Doktorczyk 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).