Klasa mistrzyń. Ruch rozbity w Chorzowie

W meczu 4. kolejki Superligi Ruch uległ u siebie mistrzyniom z Lublina. Zwycięstwo lublinianek nie było zagrożone ani na moment.

Maciej Madey

Lublinianki po niespodziewanej stracie punktów ze Startem Elbląg rozprawiły się z Vistalem Gdynia i Olimpią Nowy Sącz. Nie przeszkadzały im w tym bardzo poważne ubytki kadrowe. Z grupy aż ośmiu zawodniczek niezdolnych do gry, na mecz z Ruchem zdołała powrócić jedynie Joanna Szarawaga. Także w środę, przedłużające się problemy kadrowe, nie stanęły na przeszkodzie w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Wynik spotkania otworzyła Joanna Rodak - było to pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie jej zespołu w spotkaniu. Chorzowianki długo sprawiały wrażenie nieobecnych na boisku. Myliły się do tego stopnia, że pozwoliły rywalkom rozstrzygnąć losy meczu w pierwszej połowie. W akcjach Ruchu brakowało tempa, wyjścia na pozycję i precyzji. Dość powiedzieć, że w pierwszej odsłonie Niebieskie czterokrotnie popełniły błąd kroków!

W 11. minucie trener Adam Wodarski poprosił o czas przy stanie 3:8, ale mimo jego wskazówek po kwadransie było już 3:10. Lublinianki bramki zdobywały seriami, najczęściej wykorzystując szkolne błędy gospodyń, skutecznie wyprowadzając szybkie kontry. Ruch gdy już oddawał rzut, to najczęściej z nieprzygotowanej pozycji, co skutkowało że piłka mijała bramkę, albo w najlepszym razie obijała słupki albo ręce Weroniki Gawlik. Jej vis a vis, Monika Ciesiółka, pierwszą skuteczną interwencję odnotowała dopiero w 18. minucie. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w wyniku - po 30 minutach MKS prowadził aż 20:8. - Zawodniczkom Ruchu nie można pozwolić na kontakt, bo gdy już poczują krew, to mecz jest bardzo trudny - podkreślała Iwona Niedźwiedź. - Ten śląski charakter daje o sobie znać zwłaszcza na ich terenie, dlatego świetnie się złożyło, że do przerwy wypracowałyśmy już taką przewagę.

Jeżeli kibice zgromadzeni w hali liczyli, że po przerwie obraz gry zmieni się choć o krztynę, to ich nadzieje był złudne. Lubliniankom bez znaczenia było, w jakim grają zestawieniu, a nawet czy są osłabione dwuminutową karą. Ruch dwucyfrowy wynik osiągnął dopiero w 34. minucie (10:20). - Rzeczywistość okazała się brutalna - rozkładał ręce Wodarski. - Ale mogę pochwalić moje zawodniczki za walkę w drugiej połowie, w przeciwieństwie do pierwszej, gdzie wszystko było "do bani".

Ostatecznie obrończynie mistrzowskiego tytułu zwyciężyły 35:19  i nie było trudno oprzeć się wrażeniu, że bardziej aniżeli godzinny mecz ligowy, mogła zmęczyć je długa podróż autokarem. - Przyjechałyśmy po dwa punkty i cel został zrealizowany. Wszystkie bardzo dobrze czułyśmy się dziś na boisku i wynik to pokazał - spuentowała Edyta Charzyńska.

KPR Ruch Chorzów  - MKS Selgros Lublin 19:35 (8:20)

Ruch: Ciesiółka, Montowska – Benducka 2, Jasinowska, M. Drazyk 1, Żakowska 6, Tracz 1, A. Drażyk, Krzymińska, Masłowska 1, Doktorczyk, Rodak 7, Beczek, Jaroszewska 1

Trener: Adam Wodarski