Beniaminek z Żor postraszył kielczanki na inaugurację I ligi

Korona Handball Kielce pokonała MTS Żory 26:22 w mecz 1. kolejki I ligi kobiet. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej prowadził po pierwszej połowie, ale po zmianie stron lepiej spisały się gospodynie, dla których 8 bramek rzuciła Marta Rosińska.

Michał Gałęzewski

W ubiegłym sezonie to Korona Handball Kielce była beniaminkiem I ligi. Drużyna prowadzona przez Tomasza Popowicza miała ogromne problemy na początku sezonu, ale w drugiej rundzie była groźna dla każdego. Po wzmocnieniach Korona Handball ma walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dla MTS-u Żory sobotni mecz był pierwszym w I lidze od lat.

Od pierwszych minut meczu w Kielcach to jednak MTS zaczął przeważać. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Dudę po trafieniu Justyny Weselak w 16. minucie prowadziła jednak 9:5! Następnie Marta Rosińska nie wykorzystała dwóch karnych z rzędu. Później jednak kielczanki zaczęły odrabiać straty i gdy tym razem celnym rzutem z dziewiątego metra popisała się Alina Nowak, I połowa zakończyła się wynikiem 11:12.

Co prawda pierwszą bramkę w II połowie rzuciła Natalia Staszkiewicz z MTS-u, jednak kielczanki wróciły na właściwy rytm. Po tym jak cztery razy z rzędu pokonały bramkarkę rywalek wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Ostatecznie zwyciężyły 26:22, a najwięcej, bo 8 bramek rzuciła Rosińska.

- Od samego początku u zawodniczek z Żor było widać ogromne doświadczenie na boisku. U nas za to wdarł się niepotrzebny stres, przez co byliśmy nieskuteczni w ataku i w obronie. Wraz z postępem meczu udało się to wszystko opanować i wygrać. Gratulacje dla moich wszystkich dziewczyn za walkę do końca i zwycięstwo i pierwszym meczu tego sezonu - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Korona Handball Kielce - MTS Żory 26:22 (11:12)

Korona Handball: Hibner - Rosińska 8, Nowak 5, Skowrońska 4, Tutaj 3, Kaźmiruk 2, Małecka 2, Kędzior 1, Więckowska 1 oraz Rozmus.