Górnik z beniaminkiem z Legionowa bez Adriana Niedośpiała

Adrian Niedośpiał opuści najbliższe mecze Górnika Zabrze w PGNiG Superlidze. Skrzydłowy górnośląskiej drużyny doznał kontuzji kolana w zeszłotygodniowym wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Niedośpiał wystąpił w tym sezonie we wszystkich 12 spotkaniach Górnika (w PGNiG Superlidze i Pucharze EHF), zdobywając w nich 17 goli. Dorobek lewoskrzydłowego mógłby być pokaźniejszy, ale w zabrzańskim zespole jest on zmiennikiem najlepszego strzelca drużyny, Bartłomieja Tomczaka.

32-latek urazu kolana nabawił się na początku drugiej połowy niedzielnego starcia z Zagłębiem Lubin. Teraz czekają go około trzy tygodnie przerwy w występach, przez co zabraknie go w co najmniej trzech meczach Górników - z KPR-em RC Legionowo, MMTS-em Kwidzyn i Gwardią Opole.

Niedośpiał będzie jedynym nieobecnym w składzie zabrzańskiego zespołu w środowym starciu z beniaminkiem z Legionowa. Pozostali gracze są do dyspozycji trenera Mariusza Jurasika.

Początek środowego meczu w Zabrzu o godz. 18:00. Wyniki spotkań PGNiG Superligi Mężczyzn śledzić można "na żywo" na łamach portalu WP SportoweFakty.