Orlen Wisła II Płock lepsza w starciu beniaminków w Grudziądzu

Mueller MKS Grudziadz wciąż ma problemy po awansie do I ligi. Tym razem zespół z województwa kujawsko-pomorskiego przegrał z innym beniaminkiem - Orlenem Wisłą II Płock 28:33.

Michał Gałęzewski

Od początku sobotniego spotkania bardzo dobrze spisywali się zawodnicy z Płocka. Bardzo dobrą skuteczność zaprezentował w pierwszych minutach Bartosz Wojdak. To po jego rzucie w 13. minucie drużyna z Płocka prowadziła już 7:4. Później jednak gospodarze zaczęli odrabiać straty.

W drużynie, którą prowadzi duet trenerski Jarosław Knopik - Sylwester Ziółkowski egzekutorem stał się w pewnym momencie Mateusz Kostrzewa. Jeszcze na sześć minut przed końcem po rzucie Przemysława Mrozowicza było 9:10. Przed przerwą zaatakowali jednak płocczanie. Motorem napędowym Orlenu Wisły II był Kacper Adamski, który w 29. minucie rzucił bramkę na 10:14.

Po zmianie stron, ponownie zaczęło się wielkie odrabianie w Mueller MKS-ie. Klasą sam dla siebie był Mateusz Orłowski. W ciągu dziesięciu minut aż pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali i w 40. minucie było już 18:18! Wynik remisowy utrzymywał się jeszcze w 47. minucie. Końcówka należała do młodych Nafciarzy.

W Orlen Wiśle II wciąż skuteczny był Adamski. Gdy na sześć minut przed końcem trafił Marcin Miedziński, goście mieli już pięciobramkową zaliczkę. Co prawda grudziądzanie walczyli jeszcze o uratowanie meczu, ale ostatecznie im się to nie udało i dwa punkty pojechały do Płocka.

Mueller MKS Grudziądz - Orlen Wisła II Płock 28:33 (10:14)

Mueller MKS: Chmurski, T.Prietz, Ziółkowski - Orłowski 9, Kostrzewa 4, Wiśniewski 3, Mrozowicz 2, Ossowski 2, Kruszewski 2, Nalaskowski 2, Babicki 2, Kozłowski1, Piernicki 1 oraz B.Prietz, Pożoga, Bartecki.