Lubelskie Akademiczki wygrały wojnę nerwów

MKS AZS UMCS Lublin odniósł bardzo ważne zwycięstwo we własnej hali. Akademiczki pokonały niespodziewanie spadkowicza z PGNiG Superligi - Sambora Tczew 30:29. Do ostatnich sekund trwała wojna nerwów.

Michał Gałęzewski

Tczewianki mimo wymiany niemal całego składu spisują się w tym sezonie bardzo dobrze. W Lublinie Bartłomiej Pepliński skorzystał jednak z krótkiej ławki - na boisku pojawiło się zaledwie siedem zawodniczek z pola. W drużynie z Lublina cały zespół miał swój wkład w zwycięstwo.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak wygranej Akademiczek. Gdy w 19. minucie do lubelskiej bramki trafiła Joanna Gelińska, drużyna z Tczewa prowadziła już 9:6. Zespół Izabeli Puchacz bardzo szybko jednak odrobiły całą stratę. Tuż pod koniec pierwszej połowy dwie bramki z rzędu rzuciła Jagoda Lasek i tę część meczu wygrał MKS AZS UMCS.

Po zmianie stron mecz był wciąż wyrównany. Początkowo inicjatywę przejęły tczewianki i po rzucie Gelińskiej, w 42. minucie prowadziły 22:19. Gospodynie się jednak nie poddały i mozolnie odrabiały stratę. W końcu po rzucie Patrycji Szyszkowskiej, na dwie minuty przed końcem wyszły na prowadzenie 29:28.

Chwilę później bramkę dla Sambora rzuciła Justyna Domnik i był ponownie remis. Na minutę przed końcem, karnego wykorzystała Katarzyna Jarosz. Tczewianki miały piłkę, ale popełniły błąd i nie poradziły sobie z lubelską obroną. Izabela Puchacz wzięła czas. Na dziesięć sekund przed końcem rzut Jarosz obroniła Wiktoria Frankowska, ale Agnieszka Blaszka wybiła na aut i MKS AZS UMCS mógł się cieszyć z niezwykle ważnych dwóch punktów.

MKS AZS UMCS Lublin - Sambor Tczew 30:29 (14:13)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Jarosz 9, Lasek 6, Szyszkowska 5, Blaszka 4, Markowicz 3, Gomółka 1, Tatara 1, Kucharczyk 1 oraz Pękalska, Wawrzonek, Horbowska-Zaranek, Zarzycka.