Formalność w Kobierzycach. Azoty Puławy wywiozły triumf z Dolnego Śląska

Nie było niespodzianki w meczu 13. kolejki PGNiG Superligi. Faworyzowane KS Azoty Puławy w cuglach ograły Śląsk Wrocław. Podopiecznych Piotra Przybeckiego stać było na dobrą grę tylko w pierwszych dwudziestu minutach.

Marcin Górczyński

Podczas ostatniego meczu w Legionowie można się było przekonać, ile dla Śląska Wrocław znaczyli Igor Żabić, Djordje Golubović i Janja Vojvodić. Bałkański tercet opuścił klub i sytuacja kadrowa wrocławian zrobiła się nie do pozazdroszczenia. Okazja na przełamanie fatalnej passy siedmiu porażek z rzędu nadarzyła się już dwa dni po meczu z KPR RC Legionowo. Do Kobierzyc (tu rozegrany został wtorkowy mecz) przyjechały KS Azoty Puławy.

Trener Przybecki ponownie zagrał va banque - w miejsce Krzysztofa Szczeciny w akcjach ofensywnych w pole wchodził dodatkowy zawodnik. Nietypowa taktyka gospodarzy początkowo sprawiała sporo kłopotów puławianom. Przez pierwsze minuty wynik oscylował wokół remisu, świetnie prezentowali się Jakub Łucak do spółki z Bartoszem Wróblewskim i po 15 minutach było 10:10.

Niemal już tradycyjnie Śląsk z biegiem czasu dopadł kryzys. Azoty podkręciły tempo, a worek z bramkami rozwiązali Piotr Masłowski i Przemysław Krajewski. Reprezentanci Polski wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 18:14 i puławianie w drugiej połowie mogli kontrolować wydarzenia na boisku.
Dziesięciu zawodników z pola to zbyt mało, by przeciwstawić się sile ofensywnej Azotów. Wrocławianie dobitnie przekonali się o tym w drugiej odsłonie, gdy rywale z Lubelszczyzny rozpoczęli odjazd bramkowy. Rozstrzelali się Bartosz Kowalczyk oraz Rafał Przybylski, a Śląsk walczył jedynie o jak najniższy wymiar kary. Skuteczność zachował Łucak, ale jego pojedynczy zrywy niewiele dały.

Przewaga puławian urosła do ośmiu bramek i emocje się skończyły. W ostatnich wymianach Śląsk ogarnęła dodatkowo niemoc w ataku - od 55 minuty zawodnicy trenera Przybeckiego nie umieścili piłki w bramce. Azoty wręcz przeciwnie, trening strzelecki trwał w najlepsze i Bartosz Kowalczyk śrubował strzelecki dorobek. Zawodnicy Ryszarda Skutnik dopełnili formalności i wygrali 38:27. Śląsk tym samym zanotował ósmą porażkę z rzędu.

Śląsk Wrocław - KS Azoty Puławy 27:38 (14:18)

Śląsk: Szczecina, Prus - Adamuszek 2, Koprowski 1, Łucak 7, Białaszek 1/1, Witkowski 2, Andreou 1, Wróblewski 6, Kuczyński 1, Dudkowski 3, Krupa 3.