Lider z Olsztyna kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Wybrzeże Gdańsk zdemolowane

Warmia Traveland Olsztyn zagrała w niedzielę znakomity mecz. Podopieczni Giennadija Kamielina rozgromili Wybrzeże Gdańsk 27:17. Bohaterami spotkania byli Mateusz Gawryś i Mateusz Kopyciński.

Michał Gałęzewski

Przed sezonem gdańszczanie byli uznawani za zdecydowanego faworyta I ligi. Olsztynianie są jednak rewelacją grupy A. W ostatnim czasie w meczu Pucharu Polski minimalnie lepsze było Wybrzeże. Teraz od pierwszych minut podopieczni Giennadija Kamielina kontrolowali sytuację na boisku. Gdy karnego wykorzystał Marcin Malewski, gospodarze prowadzili już 7:2!

W Wybrzeżu najwięcej dawali skrzydłowi. Gdy do bramki trafił Patryk Abram, w 18. minucie było już tylko 7:5. Później jednak olsztynianie zaczęli dzieło zniszczenia. Odcięli skrzydłowych, a dodatkowo świetnie w bramce spisywał się Mateusz Gawryś. Po kilku jego interwencjach gdańszczanie grali na tyle niestandardowo, że sami siebie zaskakiwali. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:9.

Po zmianie stron przez chwilę gdańszczanie grali jak równy z równym, korzystając z gry w przewadze. Ogólnie mimo, że obie drużyny przez większość czasu grały fair, szczypiorniści łącznie przesiedzieli pół godziny na ławce kar. Jeszcze w 45. minucie po dwóch bramkach z rzędu Huberta Korneckiego było 19:14 i wszystko było możliwe. W końcówce lider tabeli pokazał jednak klasę.

Świetnie w ataku grali Mateusz Kopyciński i Michał Sikorski. Olsztynianie z każdą dobrą akcją coraz bardziej zniechęcali Wybrzeże Gdańsk i dali im bardzo bolesną lekcję. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 27:17. Warmia Traveland mimo bardzo ostrożnych zapowiedzi zmierza do PGNiG Superligi i nic nie wskazuje na to, że ktoś ją powstrzyma.

Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 27:17 (14:9)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Kopyciński 8, Malewski 5, Królik 4, Sikorski 3, Krawczyk 2, Deptuła Paweł 2, Koledziński 1, Dzieniszewski 1, Żółtak 1 oraz Deptuła Piotr, Hegier, Droździk.