Zabójcze kontry Piotra Papaja odmieniły mecz. Wybrzeże wróci na właściwe tory?

Wybrzeże Gdańsk w pierwszej połowie meczu z Orlenem Wisłą II przegrywało już różnicą pięciu trafień. Później jednak do głosu doszli gdańszczanie, wśród których brylował Piotr Papaj. Do końca gospodarze powiększali przewagę.

Michał Gałęzewski

Po dziesięciobramkowej porażce w Olsztynie, zawodnicy Wybrzeża Gdańsk nie zaczęli meczu z Orlenem Wisłą II z chłodnymi głowami. Od pierwszych minut znakomicie grali szczypiorniści Orlenu Wisła II Płock. Grali bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. W konsekwencji po karnym Miłosza Ruppa, w 9. minucie było już 2:6!

Później gdańszczanie wpadli w jeszcze większe tarapaty. W ciągu półtorej minuty trzy razy siadali na ławkę kar i grali w potrójnym osłabieniu! W takich okolicznościach bardzo ważną piłkę obronił Artur Chmieliński. Gdy do bramki w 18. minucie trafił Kacper Adamski, Orlen Wisła II wyszła na najwyższe prowadzenie w meczu - 12:7.

Od tego momentu nastąpił przełom w grze Wybrzeża Gdańsk. Motorem napędowym nadmorskiej drużyny był Piotr Papaj, który w ciągu ośmiu minut rzucił pięć bramek z kontr! Wybrzeże zdobyło aż 8 bramek z rzędu i po trafieniu lewoskrzydłowego wyszło na 15:12. Tuż przed przerwą goście zmniejszyli stratę do jednego trafienia.

W drugiej połowie spotkania Wybrzeże kontynuowało to, co rozpoczęło w 18. minucie spotkania. Gdańszczanie grali bardzo dobrze w obronie i z tego tworzyli szybkie ataki. Po rzucie Adrian Kondratiuk wyszli nawet na jedenastobramkowe prowadzenie. W końcówce płocczanie pokazali się z dobrej strony i zmniejszyli stratę do ośmiu trafień. Ostatecznie gdańszczanie wygrali jednak 36:24.

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 36:24 (16:15)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Papaj 8, Kondratiuk 7, Bednarek 5, Ćwikliński 4, Rogulski 4, Abram 3, Skrzypczak 2, Nilsson 1, Sulej 1, Dworaczek 1 oraz Prymlewicz, Kornecki.