MŚ 2015: Norwegia pokonała Hiszpanię i zapewniła sobie drugą lokatę w grupie D

W hitowym pojedynku grupy D, reprezentacja Norwegii pokonała Hiszpanię i zakończyła rywalizację na drugim miejscu w tabeli.

Łukasz Wojtczak

Konfrontacja zespołów wymienianych w gronie faworytów mistrzostw świata, zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęła się efektownie. Mecz od pierwszych minut stał na wysokim poziomie, z obu stron nie brakowało składnych akcji i bramek niezwykłej urody. Stopniowo przewagę zaczęły jednak zyskiwać Norweżki, a było to zasługą dokładniej rozgrywanych ataków pozycyjnych, imponująco wyglądały asysty do koła i na skrzydła, gdzie świetnie radziła sobie Amanda Kurtović.

Hiszpankom przytrafiały się przestoje, miały też kłopoty w defensywie. W 25. minucie przewaga Skandynawek sięgnęła 7 bramek, co mentalnie podcięło nieco skrzydła ich rywalkom. W szeregach szczypiornistek z Półwyspu Iberyjskiego wyróżniała się głównie Alexandrina Cabral, ale i tak po 30 minutach prowadzenie Norweżek było bardzo wyraźne (18:12).

Druga odsłona rozpoczęła się od zdecydowanych ataków obu drużyn. Hiszpanki pozbierały się po słabym okresie w pierwszej części. Ciężar gry z dobrym skutkiem brała na siebie fantastyczna Nerea Pena, a w bramce mocno pomagała koleżankom Silvia Navarro. Jednak przewaga Norweżek nie była zagrożona ani przez moment. Na kwadrans przed końcem było 23:18.

Doświadczone Skandynawki potrafiły kontrolować przebieg wydarzeń, zadania nie utrudniała im wysoko wysunięta obrona Hiszpanek. Gra gol za gol była im na rękę. W trudniejszych momentach idealnie sprawdzała się doświadczona Nora Mork. W efekcie Norweżki dowiozły korzystny rezultat do końca i to one zakończyły rywalizację grupową na drugim miejscu w tabeli.

Norwegia - Hiszpania 29:26 (18:12)

Norwegia: Grimsbo, Solberg - Molid, Kristiansen 1, Loke 2, Skogrand, Ingstad, Mork 6/1, Oftedal 3, Sulland 4, Wibe 1, Riegelhuth, Kurtovic 4, Herrem 3, Solberg 1, Tomac 1.