MOSiR rozbity, Siódemka Miedź nie dała szans beniaminkowi

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek I ligi piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica pokonali MOSiR Bochnia 33:21. Nie do zatrzymania był Bartosz Nastaj, który zdobył aż 11 bramek.

Paweł Jantura

- Moim zawodnikom należą się słowa uznania za odpowiednie podejście do meczu. Bałem się trochę, że zlekceważą rywala, myśląc, że spotkanie wygra się samo. Tymczasem moja drużyna od pierwszej minuty była skoncentrowana i kontrolowała sytuację na parkiecie - cieszył się trener Siódemki Miedź Piotr Będzikowski.

Legnicki szkoleniowiec ma powody do zadowolenia. Jego zespół nie miał żadnych problemów z ograniem beniaminka z Bochni. Goście zagrozili gospodarzom tylko raz, gdy w 12 min. doprowadzili do remisu 6:6. Siódemka włączyła jednak natychmiast wyższy bieg. Przełożyło się to na pięć bramek z rzędu i w 19 min. było już 11:6.

Na przerwę Siódemka Miedź schodziła z ośmioma trafieniami przewagi. W drugiej połowie Będzikowski wyszedł z założenia, że ważniejsze od śrubowania rozmiarów zwycięstwa jest ogrywanie młodzieży. I tak w bramce pojawił się Adrian Stachurski, na skrzydle Mateusz Dobrasiak, a w końcówce na rozegraniu junior Kacper Duda. Dla tego ostatniego był to debiut w I lidze.

Z resztek nadziei na korzystny wynik beniaminek został obdarty już na początku drugiej połowie. Po bramkach Bartosza Nastaja, Bartosza Skiby i Roberta Szuszkiewicza, Siódemka wygrywała już 22:11 i emocje przy Lotniczej się skończyły. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną legniczan 33:21.

Świetny mecz rozegrał Nastaj. Leworęczny rozgrywający błyszczał skutecznością. Zdobył aż 11 bramek. Dobrze spisali się również inni młodzi zawodnicy - Kamil Mosiołek, Michał Antosik, Konrad Cegłowski i Skiba. W zespole gości najskuteczniejszy był Kacper Król, zdobywca 7 bramek.

Teraz w rozgrywkach I ligi nastąpi prawie dwumiesięczna przerwa. Druga runda rozpocznie się dopiero 5 lutego. Tego dnia Siódemka Miedź zagra w Oławie z Moto-Jelczem.

Siódemka Miedź Legnica - MOSiR Bochnia 33:21 (19:11)

Siódemka: Mazur, Stachurski - Szuszkiewicz 4, Nastaj 11, Majewski 1, Skiba 2, Antosik 3, Cegłowski 3, Płaczek 1, Wita 1, Mosiołek 5, Dobrasiak 2, Czuwara, J. Będzikowski, Duda.
Kary: 2 min.

MOSiR: Węgrzyn, Gut - Najuch 1, Nowak 4, Król 7, Janas 1, Janus 3, Spieszny 4, Jewiarz 1, Budziosz, Kozioł, Pach, Fijołek, Więcek.