Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Lekcja z mistrzem z udziałem Zagłębia Lubin

Piłkarki i piłkarze ręczni Zagłębia Lubin gościli w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach. Miedziowi zostali zaproszeni, by wziąć udział w projekcie "Lekcja z mistrzem".

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Materiały prasowe

Była to już kolejna odsłona projektu, którego organizatorami i pomysłodawcami są nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach. - Już od roku prowadzimy w naszej szkole zajęcia pod hasłem "Lekcja z Mistrzem", na które zapraszamy zawodników i zawodniczki z drużyn, występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych. Wpadłem na ten pomysł, widząc że często w naszym kraju organizowane są tego typu akcje. My mieszkamy w regionie, który obfituje w ilość drużyn, grających na najwyższym poziomie, dlatego z zapraszaniem gości nie ma problemu - mówi Maciej Juszczak, nauczyciel wychowania fizycznego.

Zajęcia WF-u prowadzili zawodnicy i zawodniczki Zagłębia Lubin. Pierwszą lekcję poprowadziły podopieczne Bożeny Karkut, drugą podopieczni Pawła Nocha. Rozgrzewka, ćwiczenia z piłką oraz mecz ze sportowcami był dla uczniów polkowickiego gimnazjum nie lada przeżyciem. - To bardzo fajna inicjatywa. Uważam, że każda inicjatywa, która pomaga promować piłkę ręczną, czyli dyscyplinę która od lat uprawiam i uwielbiam jest super pomysłem - mówi Joanna Obrusiewicz. - Młodzież na dzisiejszym zajęciach poradziła sobie całkiem nieźle. Kilka dodatkowych zajęć i myślę, że mógłby się z nich jakiś piłkarz ręczny urodzić - dodaje rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

"Lekcja z mistrzem" podzielona była na dwa etapy. Oprócz lekcji wf-u była również konferencja z udziałem uczniów gimnazjum. Poruszane były różne tematy. Padły pytania o treningi, zainteresowania, pasje, ulubione potrawy itp. - Były mnóstwo pytań, na które odpowiadaliśmy. Dzieciaki były bardzo ciekawe tego, w jaki sposób wykonujemy nasz zawód. Najwięcej pytań było związanych z naszymi treningami - powiedział Wojciech Gumiński, skrzydłowy MKS Zagłębie Lubin.

W "Lekcji z Mistrzem" uczestniczyli: Karolina Semeniuk, Kinga Grzyb, Agnieszka Jochymek, Joanna Obrusiewicz, Michał Bartczak, Wojciech Gumiński, Jabuk Skrzyniarz i Dariusz Rosiek.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×