MŚ 2015: Podrażnione Rosjanki rozbiły Francuzki!

Reprezentacja Rosji pokonała w piątek Francję i zagra o 5. miejsce na mistrzostwach świata. Sborna nadspodziewanie łatwo ograła szósty zespół poprzedniego mundialu.

Sławomir Bromboszcz

Rosyjskie szczypiornistki do piątkowego spotkania przystąpiły niezwykle zmobilizowane. Niespodziewana porażka z Polską nie załamała ich, wręcz przeciwnie, wyzwoliła dodatkową sportową złość.

Sborna znakomicie spisywała się od pierwszych minut. Podopieczne Jewgienija Trefiłowa świetnie radziły sobie w defensywie, dobrze także prezentowała się bramkarka Anna Sedoykina. Na tym turnieju golkiperki nie są mocnym punktem zespołu, jednak tym razem dołożyły swoją cegiełkę. Dzięki temu Rosjanki objęły prowadzenie 4:1 i w kolejnych minutach systematycznie je powiększały. W ofensywie swoją grą imponowała Olga Chernoivanenko, która w pierwszej połowie zdobyła pięć bramek. Do szatni Rosjanki zeszły z zaliczką siedmiu trafień - 15:8.

W drugiej połowie Sborna utrzymywała bezpieczne prowadzenie. Tym razem dobrze radziły sobie skrzydłowe, które zdobyły sześć bramek. W meczu z Polską zaliczyły tylko jedno trafienie. Rosjanki zdecydowanie lepiej prezentowały się także w drugiej linii, skutecznie bombardując bramkę rywalek z daleka. We francuskim zespole słabo spisały się bramkarki, skuteczności brakowało także liderkom. Trójkolorowe nie były w stanie zmniejszyć strat i spotkanie zakończyły porażką 25:31.

W niedzielę o godz. 12.15 reprezentacja Rosji zagra o 5. miejsce ze zwycięzcą pojedynku Czarnogóra - Dania.

Francja - Rosja 25:31 (8:15)

Francja: Glauser, Leynaud - Zaadi 6, Lacrabere 5, Dembele 4, Niombla 2, Prouvensier 2, Bulleux 1, Lassource 1, Leveque 1, Kamto Njitam 1, Nze Minko 1, Pineau 1, Ayglon, Edwige, Landre.