Polskie juniorki lepsze od Islandek

Reprezentacja Polski juniorek wygrała z Islandią 22:19 w drugim meczu turnieju w Tarnowskich Górach. Tym razem najwięcej, bo 6 bramek zdobyła dla naszej drużyny Małgorzata Granicka.

Michał Gałęzewski

Po zwycięstwie z Białorusią podopieczne Tomasza Konitza podejmowały Islandię. Od początku Biało-Czerwone miały problemy w ataku i gdy w 15. minucie do polskiej bramki trafiła Eyrun Osk Hjartardottir było 7:3 dla zespołu z północy. Od tego czasu Polki zaczęły odrabiać straty.

Skuteczna była Małgorzata Granicka, która znakomicie wykonywała karne. Jeszcze w 1. połowie doprowadziła ona do wyniku 9:10. Na pierwsze prowadzenie czekaliśmy do 46. minuty spotkania. Wówczas po rzucie Marzeny Urbańskiej było 16:15 dla Biało-Czerwonych.

W końcówce meczu Polki nie wypuściły zwycięstwa. Ostatecznie po rzucie Kingi Jakubowskiej zwyciężyły 22:19. W niedzielę zespół Tomasza Konitza rozegra ostatnie, trzecie spotkanie na turnieju - z Czeszkami.

Polska - Islandia 22:19 (9:11)

Polska: Kuszka - Granicka 6, Jakubowska 4, Kowalczyk 3, Uścinowicz 2, Urbańska 2 min., Parczyńska 2, Świerczek 1, Pękala 1, Płomińska 1 oraz Gędłek, Szynkaruk, Gliwińska, Śliwa.