MŚ 2015: Rywalizacja o miejsca 5-8

W niedzielę poznaliśmy zespoły, które rywalizację na mistrzostwach świata zakończyły na miejscach 5-8. Najbardziej zadowolone ze swojego występu mogą być Rosjanki.

Sławomir Bromboszcz

W meczu o 7. miejsce zmierzyły się zespoły, które w piątek swoją postawą rozczarowały. Po nieudanym występie podniosły się Francuzki, które nadspodziewanie łatwo ograły szczypiornistki z Czarnogóry. Trójkolorowe dyktowały warunki od pierwszych minut, szybko wypracowały wysokie prowadzenie. Fatalnie zaprezentowały się bramkarki Czarnogóry, niemal każda akcja rywalek kończyła się zdobyciem bramki. Francja pokonała Czarnogórę 34:23.

W spotkaniu, którego stawką było 5. miejsce kibice byli świadkami zdecydowanie większych emocji. Pojedynek Danii z Rosją miał dwie twarze. W pierwszej połowie prym wiodły Dunki, w szeregach których świetnie prezentowała się bramkarka, pozwoliło to wypracować czterobramkowe prowadzenie 16:12. Po przerwie role się odwróciły, inicjatywę przejęły Rosjanki, które odrobiły straty z nawiązką i zasmuciły miejscową publiczność 25:21.