MŚ 2015: Niesamowity come back Rosjanek! Dania pokonana!

Reprezentacja Rosji rywalizację na mistrzostwach świata zakończyła na 5. miejscu. Zespół Jewgienija Trefiłowa w decydującym spotkaniu pokonał Danię 25:21 (12:16).
Sławomir Bromboszcz

Dla reprezentacji Danii i Rosji rywalizacja o 5. miejsce była finałem pocieszenia. Drużyny do turnieju przystępowały z większymi aspiracjami. Ćwierćfinałowe niepowodzenia nie wpłynęły jednak na nie negatywnie, świetnie zaprezentowały się w pierwszych meczach o miejsca 5-8, w niedzielę również stworzyły znakomite widowisko.

Początek spotkania był wyrównany. Po 10 minutach gry Rosjanki prowadziły 5:4, wówczas jednak popełniły kilka błędów, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Dunki zdobyły trzy bramki z rzędu i od tego momentu dyktowały warunki. Gospodynie mistrzostw świata poprawiły swoją grę w obronie, rywalki zaczęły mieć większe problemy ze zdobywaniem bramek. Ponadto skutecznymi paradami imponowała Rikke Poulsen. Dunki dobrze radziły sobie w kontrataku, po szybkich akcjach zdobyły pięć bramek. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem Skandynawek 16:12.

Niespodziewanie po zmianie stron odrodziły się Rosjanki, które zdobyły pięć bramek z rzędu i objęły prowadzenie! Dunki po dobrej pierwszej połowie chyba zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo. Do 50. minuty trwała gra bramka za bramkę. W decydujących fragmentach meczu podopieczne Sorena Herskinda kompletnie się pogubiły. Dunki w drugiej połowie zdobyły tylko pięć bramek i przegrały tę część gry aż 5:13. Warto podkreślić, że Sborna do tego pojedynku przystąpiła bez Poliny Kuznetsovej, która w ćwierćfinałowym spotkaniu z Polską doznała kontuzji.

Reprezentacja Danii uległa Rosji 21:25 i zakończyła turniej na 6. miejscu. Dla gospodyń mundialu jest to porażka, na poprzednich mistrzostwach świata rozgrywanych w Serbii wywalczyły brązowy medal, kosztem Polski. Rosjanki natomiast mogą być zadowolone ze sposobu, w jaki wywalczyły 5. lokatę.

Rosja - Dania 25:21 (12:16)

Rosja: Erokhina, Kalinina, Sedoykina - Vyakhereva 7, Chernoivanenko 3, Dmitrieva 3, Akopian 2, Bliznova 2, Makeeva 2, Marennikova 2, Bobrovnikova 1, Sen 1, Ilina 1, Khmyrova 1, Vedekhina.
Kary: 6 min.
Karne: 6/6.

Dania: Poulsen, Sahlholdt - Jorgensen 7, Hansen 4, Burgaard 3, Kristiansen 2, Norgaard 2, Fisker 1, Gravholt 1, Ostergaard 1, Bodholt, Holmsgaard, Pedersen, Skov.
Kary: 10 min.