Siergiej Gorbok opuszcza Vardar. Zagra w MOL-Pick Szeged

Rozgrywający reprezentacji Rosji Siergiej Gorbok opuści szeregi Vardaru Skopje po zakończeniu sezonu 2015/16. 33-latek dołączy do drużyny Piotra Wyszomirskiego, MOL-Pick Szeged.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Siergiej Gorbok WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Siergiej Gorbok

Gorbok przed dwoma tygodniami skrócił swój kontrakt z macedońską drużyną za porozumieniem stron. Rosyjski szczypiornista miał być zawodnikiem Vardaru jeszcze w sezonie 2016/17, ale ze względów osobistych poprosił o wcześniejsze zakończenie współpracy.

Jak informuje Handball Planet, 33-latek podpisał dwuletni kontrakt z wicemistrzem Węgier, MOL-Pick Szeged, którego zawodnikiem jest również Piotr Wyszomirski.

Włodarze MOL-Pick bardzo sprawnie działają w tym roku na rynku transferowym. Do drużyny dołączyć ma też prawoskrzydłowy Mario Sostarić, wiele wskazuje też na to, że szeregi ekipy Juana Carlosa Pastora zasilą ponadto Stas Skube i Matej Gaber.

Gorbok to handballowy obieżyświat. Urodzony w Mińsku szczypiornista karierę rozpoczynał w miejscowym Arkatronie. Później był zawodnikiem ZTR-u Zaporoże, Celje Pivovarnej Lasko, Rhein-Neckar Löwen, Czechowskich Niedźwiedzi oraz ponownie RNL. W Vardarze występuje od poprzedniego sezonu.

33-latek w przeszłości reprezentował barwy Białorusi, jednak od 2010 roku gra dla Sbornej. Rozgrywający znalazł się w szerokim składzie rosyjskiego zespołu na Mistrzostwa Europy 2016.

Iwona Niedźwiedź: Rumunkom należał się ten medal
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×