Antonio Carlos Ortega trenerem KIF Kolding i reprezentacji Japonii

Antonio Carlos Ortega wraca na ławkę trenerską po trzymiesięcznej przerwie. 44-latek został nowym szkoleniowcem KIF Kolding. Hiszpan pracę z mistrzem Danii będzie łączył z funkcją selekcjonera reprezentacji Japonii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
MARIUS BECKER / DPA / AFP AFP / MARIUS BECKER / DPA / AFP

Ortega zastąpi w duńskiej drużynie Henrika Kronborga, z którym szefostwo KIF rozstało się ze względu na słabe wyniki tak w rozgrywkach krajowych, jak i w Lidze Mistrzów (9 porażek w 10 meczach).

44-letni Hiszpan podpisał z KIF trzy i pół letni kontrakt. Pracę z drużyną rozpocznie jednak dopiero z początkiem lutego, wcześniej bowiem wraz z reprezentacją Japonii wystąpi na Mistrzostwach Azji 2016 (15-28 stycznia).

Ortega selekcjonerem japońskiej kadry został dzień przed podpisaniem umowy z Kolding. Z reprezentacją pracować będzie jednak wyłącznie w styczniu. Po zakończeniu mistrzostw Azji skupi się na pracy w klubie.

Poprzednim klubem Ortegi było MVM Veszprém. 44-latek spędził tam trzy i pół roku. W tym czasie dwukrotnie awansował do turnieju Final Four Ligi Mistrzów. W minionym sezonie wprowadził zespół do finału rozgrywek. Klub zwolnił go jednak we wrześniu, jako powód wskazując niezadowalające wyniki.

Ortega to brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Sydney oraz dwukrotny medalista mistrzostw Europy. Pięć razy wygrywał rozgrywki Ligi Mistrzów z Barceloną. Od 2005 roku pracuje jako szkoleniowiec. Przez sześć lat prowadził BM Antequerę, potem podpisał kontrakt z Veszprém.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×